| Honey_9348 a întrebat:

Deci nu mai stiu ce sa ma fac m-am saturat sa plang... vreau sa va spun si eu povestea mea am 16 ani si acum o luna m-am desp de pr meu, el imi este coleg... mie imi place de el mult il iubesc dar el nu vrea sa mai stea cu mine dar cum am mai spus inainte nici nu ma lasa in pace stiu de peieteniii ui ca ii place de mine si el stie ca imi place ff mult de el. Ma-m saturat sa plang el isi ca-m bate joc de sentimentelee mele pot sa spun ca sta toate pauzele nu mai cu mine ma tine in bratze si chesti din astea daca ma supara vn la mine sa ma impace si ii place sa ma oftice ff mult pentru ca stie ca ma enervez

nu stiu ce sa mai fac doresc sfaturi

mersi:*:*:

Răspuns Câştigător
| Alisa a răspuns:

Si tu ai o mare parte din vina in toate astea. Tu l-ai invatat asa. Nu ii mai permite sa te ia in brate, fii indiferenta cu el si o sa vezi atunci ce il doare cand o sa vada ca esti hotarata si sigura pe tine de ceea ce faci.
Incearca sa ii vorbesti asa rece. EL deja iti stie punctele slabe, si ca ii faci pe plac, si acum profita de tine, de sentimentele tale, de bunatatea ta.
Daca o sa vada ca ii interzici toate astea si ca ai pus piciorul in prag, fii sigura ca situatia se va schimba!
Oricat de mult il iubesti, incearca sa fii dura cu el si sa nu il mai lasi sa "puna mana pe tine", ca deja si-a luat lumea-n cap, si nu-i a bine.
Numai bine!

9 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Arată-i cât de bine poţi învăţa limba română şi apoi poate îşi va mai schimba părerea. EU mi-aş schimba-o.

Succes.

| plasticstyle a răspuns:

Vorbeste cu el despre sentimentele tale, poate ca tine si el la tine, dar baietii sunt mai tolomaci si isi arata altfel sentimentele.

| TheMihutz a răspuns:

Te cam bate romana...ca-m m-am...mai pune mana pe carte si lasa iubirea ca ai toata viata inainte, apropo de poveste, o vei spune si la nepoti?

| justforyou a răspuns:

Uof scumpo nu stiu ce sa spun.este totusi o luna.incearac sa vbesti cu el si sa ii spui lucrurile astea lui.incearca sa abordezi problema matur, nu fii dramatica.si daca nu da roade, cautati un prieten si fa-l gelos...merita.big grinchiar daca nu mai tine asa mult la tine il va durea un pic si altfel va sta treaba.

| mpw a răspuns:

Trateazal cu indiferenta nu ii mai da atentie si nu iti mai arata sentimentele nu il mai baga in sema si ai sa vezi ca va veni el la tine pupic bafta

| T. AC a răspuns:

Imi place parerea si sfatul alisei ar trebui sa il lasi naibii si sa incerci sa il ocolesti nu merita un baiat atatea de la o fata desi sunt baiat nu sunt ca altii lui ii place sa te vada frsutrata esti jucaria lui nu mai fi aratati ca poti si fara el

| Honey_9348 explică:

Scz pentru greseala "stiu de la prieteni lui""

| LoVeLy_3874 a răspuns:

Respingel, pentru ca asa isi va da seama ce a pierdut.petreceti timpul pauzelor cu alti baieti si asa o sa il oftici si o sa isi dea seama ce a pierdut. pup.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fi indiferenta cu el pentru ca indiferenta doare cel mai mult si ai sa vezi ca va veni singur la tine si ai grija cu prietenii lui pentru ca e posibil ca ei sa-l influenteze