| DilauRo a întrebat:

De ce unele fete sunt asa masochiste? Tot spun ca prietenul le bate dar ele nu se pot desparti de el pentru ca il iubesc si alte chesti de genu.De ce le place sa stea cu astfel de tipi?

Răspuns Câştigător
| Trufa_7676 a răspuns:

Ai spus`o si tu, sunt masochiste. Unele fete stau cu baieti, pentru simplul fapt ca sunt indragostite... dragostea e oarba, depinde de fiecare, poate nu se respecta pe ele ca persoane, sau poate au impresia ca sunt niste nimicuri, iar ceea ce au langa ele este cel mai bun lucru.
Inainte sa le judecam pe ele de ce fac asta, trebuie sa ne gandim ca exista un motiv pentru care fac asta, poate sunt constrase de anumite circumstate, poate chiar il iubesc pe respectivu` animal, sau poate vad chestiile astea normale.
Sunt familii in care genul asta de comportament este "normal" si la ordinea zilei, deci si copiii acolor familii vad aceste lucruri normale, si le duc mai departe.
Eu una daca as fi in situatia de genu`, sa fiu lovita de baiatul cu care sunt, mai mult ca sigur m`as despartii de el. Nimic nu te leaga de o persoana, absolut nimic.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pentru ca sunt destul de proaste ca sa ii lase, prostia strica mintea si ele sunt ca si cum le-ar fi hipnotizat de nu vrea sa se desparta de respectivii indivizi.

| mdany a răspuns:

Pentru ca nu au mentalitate.Cica se simt mai protejate cu unul ca ei.Mda...no comment.

| RobertTmroo a răspuns:

Nu cred ca e vorba de "masochiste", e si o chestie psihologica, de obicei fetele care sunt cu astfel de tipi sunt atrase de persoane care fac pe "eroi", in sensul ca le place ca vorbesc vulgar, fac pe "cocosii" in anumite discutii, situatii,..., si astfel se si combina cu ei, ele chiar nu observa ca toate aceste detalii care la inceput le atrag pot sa se intoarca impotriva lor, dupa un timp sa devina ele persoanele cu care partenerul de viata se va comporta urat...
Odata ce sunt impreuna, unele spun ca "Unde mai gasesc eu un altul?", desi de cele mai multe ori sunt tinere de douazeci si ceva de ani, e un joc psihologic prin care "prietenul/iubitul" le controleaza si prin amenintari, si astfel ele stau si din frica cu ei, solutia ar fi foarte simpla, sa se respecte in primul rand pe ele, persoana lor, si astfel sa ia decizii fara ezitare daca vor sa fie fericite, sa nu asculte nici o amenintare, vorbe din partea partenerului..., sa comunice, povesteasca unei persoane de incredere din jurul ei (familie, prieten,.) care sa o ajute, spun asta pentru ca odata ce stai cu un astfel de om dominator, de obicei personalitatea, gandirea rationala dispare, si e inlocuita de frica, obisnuinta..., deci sa ia decizii ferme fara nici un compromis, dar din pacate putine sunt capabile de asta.
Weekend fain sa ai happy!

| TVD13 a răspuns:

Poate pentru ca il iubeste si simte ca nu se poate desp de el...
Si din pacate ii iarta totsad

| Laura a răspuns:

Alea nu-s masochiste, ci proaste.

| Serafir a răspuns:

Pentru ca gandirea lor este limitata, si nu stie sa aprecieze calitatile doar esteticul si doar isi doresc sa fie si placut estetic si personalitate sentimentala, dar un om nu le p aote avea pe toate, si creier si muschi laughing

| DilauRo explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri.Imi pare rau ca nu pot sa mai acord vreo doua funde pentru ca leati fii meritat. Laura te rog sa nu mai folosesti cuvintul ala "proaste" pentru ca nimeni nu este prost doar mai putin informat.

| PopPaul24 a răspuns:

Unele fete stau cu un baiat care la bate din cauza ca sunt amenintate de ei si daca fata respectiva se desparte de el tipul respectiv ii va face rau fetei si familiei sale