| BlackLegend a întrebat:

am o "problema" in relatie care ma deranjeaza si degeaba ii spun iubitei ca pe urma zice ca a gresit si ca nu mai face, dar se intampla din nou si m-am si saturat sa ii spun. Sincer nu stiu ce sa fac si din cauza asta va cer voua sfaturile

Problema este urmatoarea : Iubita mea, daca vreau sa facem si noi o poza impreuna cand ne sarutam, imi zice ca de ce sa facem o poza cand ne sarutam cand putem sa facem una cand ne tinem in brate, si daca vreau sa o sarut, cateodata imi zica ca sunt "stresant", "pupacios", cand mergem prin parc si o tin de mana imi spune cateodata ca ii este prea cald, si eu pe urma ii zic bine lasa-ma in pace pa, si plec de langa ea si vine ea dupa mine ma ia in brate ma pupa si pe urma ii zic eu sa ma lase impace ca imi este cald, nu stiu cum sa o tratez si ce sa fac, nu sunt pupacios deloc, ea nu prea ma saruta si imi zice ca o enervaza cand ii zic sa ma sarute ca trebuie sa vina de la sine, pai bine dar daca ea nu ma saruta mai deloc. Si eu daca nu o sun deloc, ea ma suna doar seara si imi zice ca de ce nu am sunat-o, si ii zic ca am vrut sa ma sune ea, de ce sa o sun eu mereu, si imi spune ca si ea la fel a asteptat. Si mereu cand ii spun ce ma deranjeaza la ea si ca greseste, imi spune ca o enervez de ce trebuie sa ii zic mereu ca poate stie si ea, si i-am zis pai daca stii nu o mai fa, si daca te enervez te las impace, si pe urma imi zice ca e foarte calma. Este prima relatie pentru ea si poate nu stie cum sa se comporte, dar mereu ii zic si degeaba. sincer m-am saturat sa tot ii spun si ma deranjeaza comportamentul ei, ce sa fac? Cum sa ma comport? (Sa nu imi spuneti sa ma despart de ea, ca nu o fac! O iubesc prea mult si nu vreau sa sufar pe urma.)

6 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Cine iti zice sa te desparti de ea e cam prost sincer sa fiu pentru ca asta nu e un motiv de despartire serios, ar fi chiar penibil sa faci asa ceva.
Eu zic sa o lasi mai usor, adica sa lasi de la tine, cum ai zis si tu, e prima relatie a ei, nu-s tie cum sa se comporte, pun pariu ca atunci cand e cu tine este plina de emotii chiar daca tu nu observi, sunt unele persoane chiar si fete care isi ascund emotiile asa de bine incat zici ca are experitenta in domeniul respectiv, in cazul tau relatii, deci lasa de la tine. Nu o mai sacaii asa tare, si cu sunatul, fa in asa fel incat sa suni cand tu cand ea, spune-i, uite vreau sa ma suni si tu, dar te sun si eu. facem asa, te sunt eu apoi tu apoi eu apoi tu... zic si eu, o idee... daca nu iti place nu o baga in seama.
cu tinutul de mana, da, poate chiar ii este cald... o ti si tu prea mult timp probabil. cateva minute acolo si apoi o lasi, apoi iar o iei, fa pauze asa.
pupatul, poate nu este sigura pe ca ca stie sa sarute bine si ii este rusine de tine ca nu stie ea, si asteapta sa o saruti tu, dar ea vrea sa vina de la sine nu programat... sarut-o si tu in momente mai romantice, cand sunteti in brate de exemplu. Tu trebuie sa o urmaresti mereu sa vezi daca poti sa o iei de mana, daca poti sa o iei in brate etc. Eventula daca vrei sa faci un mic jos asa sa o faci sa zambeasca o intrebi "pot sa te iau de mana acum? nu tie cald? " sau "e bine daca te iau in brate acum sau mai incolo, sa nu zici apoi ca dc nu team luat in brate" laughing o intrebi de cateva ori bune si apoi poate va intelege si ea cum sta treaba. Fi rabdator si lasa de la tine... e la inceput, trebuie sa ai rabdare.
Sper ca team ajuat. Funda? plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

| BlackLegend explică (pentru Jony123):

Cam la inceputul relatiei (prima luna) era asa pupacioase, ma tinea in brate mereu si pe urma de vreo 6 luni se comporta asa. cum a putut sa fie la inceput poate fi si acum. m-am saturat sa am rabdare degeaba serios! Nu vad nici cea mai mica "dovada" ca se schimba!

| vitbsk a răspuns (pentru BlackLegend):

Eşti sigur că nu corespondează şi cu altcineva pe "mess"?
Îţi spun să cercetezi atent schimbările ei de comportament pentru că din discuţii văd că ţi le întoarce cum vrea ea. Oricum tu eşti băiatul, tu ar trebui să ai iniţiativa la gesturi tandre şi poate ea o să-ţi răspundă. Probabil că a devenit o rutină, de se plictiseşte, sau pur şi simplu trece ea printr-o pasă aiurea. În orice caz fii cu băgare de seamă.

| fabiola a răspuns:

Tu vrei sa fii profesorul si ea eleva ta! Dragostea nu are reguli, faci ce simti si intri in joc daca iti place!

| anonima3389 a răspuns:

Asa faceam si eu cu pr meu..asteptam fiecare sa fim sunatilaughing) nu mai astepta, daca vezi ca nu te suna, sun-o tu, iar cu pupatul nu stiu c e sa zic, poate nu e genul ea sa te pupe mereu asa.

| Giorgianabubu a răspuns:

Aici e lupta de orgolii intre voi doi,fiecare asteapta ceva de la cineva cum ar fi apelul,iar sfatul meu pentru tine e sa urmezi de fiecare data semnele,nu e normal ca ea sa se poarte frumos la inceput si dupa sa se schimbe,comunicati mai mult despre ceea ce vi se intampla si incercati sa va rezolvati problemele,daca in continuare e mai distanta cu tine s-ar putea sa mai aibe si pe altcineva in afara de tine sau ii e rusine sa se afiseze cu tine,pentru ca comportamentul ei nu e normal iar in legatura cu sarutul sa stii ca nu vine de la sine,vine atunci cand vreti voi sa vina, nu iti zic sa te desparti de ea, iti zic sa deschizi mai bine ochii inainte sa fie prea tarziu, succes in continuare in dragoste, ai grija de tine, sper ca te-am ajutat.