| AL_Alynutza_1996 a întrebat:

Deci o sa incep sa va povestesc o intamplare care mi-a schibat complet viata. M-am indragostit de in baiat care este mai in varsta decat mine cu 9 ani. Problema este ca mama nu este de acord cu el dar il iubesc. De cand a aflat mama de el imi face viata imposibila. Dar nu vreau sa renunt la el. Sunt in stare sa infrunt pe oricine. Stiu ca si el ma iubeste. Ce sa fac?

6 răspunsuri:
| Barbiiiiie a răspuns:

Poti sa vb cu mama ta de cate ori ai ocazia sa.i explici ca ai ceva sentimente pentru el, spune.i ca e baiat de treaba, daca vrea sa il cunoasca si ea, oricand. Dar sfatul meu e ca nu ar trebui sa fi in stare sa infrunti orice pentru el deoarece baietii, vor doar un anumit lucru fiind mai mare ca tine cu 9 ani asta ma pune pe ganduri, totul e frumos la inceput ai sa vezi pe parcurs intra.devar cum e. mai cere informatii despre el la prietenii lui, si incearca sa te convingi singura ce fel de persoana e

| AL_Alynutza_1996 explică (pentru Barbiiiiie):

M-am interesat si nimeni nu il vorbeste de rau. Toti spun ca e un baiat de treaba.

| Dianaㄨ a răspuns:

Buna!
Daca il iubesti asa mult cum spui, explica-i mamei tale calitatile pe care el le are si cat de mult il apreciezi.
Descrie-l frumos si bine, cu incredere in tine, fi realista si analizeaza-l cu atentie in fata mamei tale.
Spune-i cat mai multe despre el [daca ai incredere ] si o sa vezi ca, cu timpul vazand ca nu are incotro va va lasa in pace.
Si intre ai mei sunt 9 ani diferenta. Si ce? Se iubesc.

O zi buna, http://educatiasexuala.ucoz.ro

| irrumator30 a răspuns:

Si eu cu iubita mea avem o diferenta de varsta de 9 ani. Explica-i mamei tale ce ce se intampla in viata ta sentimentala e strict problema ta si sa nu se mai bage ca musca in lapte.

| Elly7890 a răspuns:

Dupa 18 ani face ce vrei cu pretenul si in general dar pana atunci cam greu!

| Mihaela987123 a răspuns:

Asteapta. O sa se calmeze cu timpul cand o sa realizeze ca nu are ce sa faca.Asa a facut si mamalaughing iar diferenta dintre mine si iubitul meu este cam tot pe acolo.