| dianamrrrrr a întrebat:

Deci. povestea mea este urmatoarea: anul trecut, cand eram in generala un baiat ma placea ( putin spus. pentru ca l-a tinut vreo 10 luni. era deosebit. ma placea nu numai pentru aspectul meu fizic ( cum faceau cei mai multi) ci pentru personalitatea mea, inteligenta, felul de a fi. ii spunea unui prieten ca imi adora pana si zambetul si alunita de deasupra buzei. era indragostit nebuneste as putea spune) daaar atunci purta ochelari ( chiar daca era bine facut, avea 1.90 si era frumusel totusi mie nu imi placea de el doar pentru ca purta ochelari. il urateau). ma rog, tipul a trecut foarte greu peste, eu chiar l-am ranit ca sa pot sa scap de el pentru ca era cam insistent. stiu ca am fost o superficiala, nu mai e nevoie sa imi spuneti asta...
Acum am intrat la liceu si se pare ca si-a pus lentile de contactsi a luat si misterul din liceul x. ( nu de alta dar e usor de aflat si chiar mi-ar fi aiurea sa stie ca am scris aici toata povestea desi). acum pot spune ca suntem cei mai buni prieteni, vorbim uneori ore intregi la telefon, ne intalnim ca sa ne dam sfaturi. da el nu mai e cum era inainte, e natural, imi e destul de clar ca nu mai e indragostit de mine... cred, nici de asta nu sint foarte sigura. poate e doar mai increzator in el acum si nu ii mai e asa greu sa se exprime, sa iei misterul intr-un liceu e ceva... probabil de asta nu mai e asa sau pur si simplu nu mai simte nimci desi mi-as dori sa mai simta!
ideea e ca eu acum am realizat ce baiat minunat e. si e chiar superb... lucru pe care nu l-am observat anul trecut pe vremea asta. am fost oarba si proasta. nu s-a schimbat cu nimic, e aceeasi persoana sensibila si pura de alta data. singura diferenta e sa nu mai are ochelari! as vrea sa ii spun ceea ce simt in speranta ca inca mai simte ceva pentru mine. dar imi e extrem de jena de el. dupa ce l-am ranit, l-am respins doar din cauza defectului de vedere, imi e rusine de mine pentru ca am fost superficiala. imi e rusine de el sa ii spun asta acum. nu e vorba despre fapta in sine de a-i spune ce simt ( nu am probleme de-astea la capitolul baieti) dar la el situatia e diferita... ma simt ingrozitor fata de el. inca nu imi vine sa cred ca a trecut peste si m-a iertat si se poarta atat de frumos cu mine desi i-am facut ce i-am facut. am fost singura fata pentru care a plans iar eu m-am purtat jalnic.

scuze pentru acest monolog. si poate ca va incarc si pe voi mental dar sunt disperata. vreau sa stie tot, sa stie cat de rau imi pare si cat de mult il iubesc acum. sfaturi cum sa ii spun asta? cum sa il abordez? cum sa nu il fac sa se simta si el aiurea? sau sa nu il pun intr-o postura jenanta.

10 răspunsuri:
| ReiVaN a răspuns:

Si cand ma gandesc ca eu te placeam pentru ce erai nu pentru corpul tau. Si tu m-ai respins pentru un defect asa mic...
Si in loc sa-mi spui in fata o spui pe TPU...nici nu vreau sa mai aud de tine.

| ReiVaN a răspuns:

Daca ai luat in serios ce am scris sa stii ca glumeam =) nu te cunosc.
dar te-ai purtat nasol cu baiatu`

| dianamrrrrr explică (pentru ReiVaN):

M-am prins laughing)) dar chiar vreau in sfat. ma simt groaznic...

| ReiVaN a răspuns (pentru dianamrrrrr):

El o sa incerce sa nu te raneasca daca ii spui ca te simti atras de el. Si daca nici el nu te mai place atunci e o problema.
Si eu am trecut prin asta. E foarte aiurea. Si relatiile de prietenie se duuc. Sau poti sa ai noroc, sa tina inca la tine si sa aveti o relatie lunga si frumoasa happy

| LittleMe a răspuns:

Nu ai cum sa-l pui intr-o postura mai jenanta decat cea in care esti tu acum. Deci pui punct cu el pentru ca purta ochelari, iar acum ca are lentile si a capatat "mister" intr-un liceu, vrei iar sa fii cu el. Imi pare rau ca spun asta, dar tu nu il mai meriti. Daca eram in locul lui nici nu te mai bagam in seama oricat de frumoasa ai fi. El are o inima prea buna, din cate ai precizat, insa nu vei fi tu cea care va avea grija de inima lui, pentru ca ai avut ocazia si te`ai despartit de el pentru un lucru minor. Esti penibila, ba chiar prea SUPERFICIALA si tare as vrea sa poti suferi si tu putin din cat a suferit el pentru una ca tine. Stai linistita, nu m`ai incarcat mental cu povestea ta, dar m`am scarbit de tine si de perversitatea ta de ultima speta. Mult succes >big grin

| dianamrrrrr explică (pentru LittleMe):

Chiar nu era nevoie sa imi faci mie o caracterizare in trei sferturi din raspuns. si asa ma simt groaznic si plang in fiecare seara din cauza asta. dar eu nu vreau acum sa fiu cu el pentru ca e mister. ci pentru ca acum arata si bine. adica inainte era un tip extraordinar dar era urat. toata lumea spunea sta, era fraierul scolii...

| LittleMe a răspuns (pentru dianamrrrrr):

Lasa chestiile astea teatrale ca plangi in fiecare seara, te rog! Ma faci sa rad... Uite, iti dau ceva de gandit: daca printr`un miracol ar vrea sa fie iar cu tine, nu crezi ca o sa se razbune pentru ce i`ai facut? Adica sa iti plateasca cu aceeasi moneda? Te avanti fara sa judeci. Oricat de multe sperante ai avea sa fii iar cu el, trebuie sa te gandesti de mai multe ori. Doar nu o zice "Oke, uit de ce s`a intamplat intre noi 2 si am sa te iubesc toata viata mea." Uita`l, e bine si pentru el in primul rand si pentru tine in al 2`lea. happy

| dianamrrrrr explică (pentru LittleMe):

Chiar o dai in prostii deja. de unde stii tu ca joc teatru ce te face sa crezi asta? am si eu inima. chiar nu cred ca iti poti imagina cat regret.
si chiar nu il cred in stare sa se razbune, nu ar face asta. are prea multa deminate si nu ar face asa ceva unei fete. in cel mai rau caz m-ar refuza. dar nu mi-ar face asa ceav niciodata. are mult prea multa bunatate.

| dianamrrrrr explică (pentru LittleMe):

Ti-am dat mesaj pe privat pentru ca nu cred ca m-ai inteles.

| LittleMe a răspuns (pentru dianamrrrrr):

Nu am primit absolut nimic... da`mi add pe mess happy teso.eugen