| Just a kid a întrebat:

I-am dat msg si mi-am cerut scuze. i-am zis ca imi pare rau si ca stiu ca is impulsiva dar incerc sa ma schimb si i-am zis ca daca ma iubese cum zicea sa ma accepte cum is si sa ma ajute sa ma schimb si mi-a dat msg"nu"sad
noi am mai fost desp.la inceput(nu kiafr la ince[ut acum vreo 4 luni(suntem impr de 9 luni jumate.am fost de fapt))ne desparteam ca ma enervam eu si ziceam ca gata s-a terminat da in cateva ore ne impacam ca ma ruga sa il iett si din astea si ne impacam
acu 2 luni neam desp serios(3 saptamana...credeam ca l-am inselat:-

11 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Ulciorul nu merge de multe ori la apa!
Tu ti-ai batut joc de el si cand ai vazut ca nu iti mai merge l-ai dorit mai mult!
Daca o sa se razgandeasca tu sigur o sa te apuci de vechile obiceiuri, pentru ca tu vrei sa fie marioneta ta, sa danseze numai cand ii canti tu!
Esti si superficiala, si capricioasa!

Pe scurt, nu il meriti!

Mergi inainte si ia-o ca pe invatatura de minte! Sa te joci cu sentimentele cuiva e cel mai urat lucru!

| Ririru a răspuns:

Nu vreau sa fiu rea.
dar s-a saturat sa tot ii zici tu "pa", acum iti zice el...
asa e cand unele cred ca o sa mearga mult. poate numai vrea sa va certati iar... poate are pe alta.
tu nu-l mai cauta cateva zile, poate revine el la tine. happy

| shtephie a răspuns:

Daca il iubesti demonstreaza-i ca te-ai schimbat!

| Just a kid explică:

Toti ziceti sa ii arat ca m-am schimbat. dar CUM? daca nu mai suntem impr nu am cum. efectiv NU AM CUMsad ce sa fac?

| DrPedobear a răspuns:

Posteaza te rog in acelasi topic: http://www.tpu.ro/......iva-ce-sa/

| DenisaMetal a răspuns:

Parerea mea este sa il lasi inpace fata mai sunt baietii.

| CiRiNeL a răspuns:

Eu am pus punct unei relatii de 4 ani pentru ca primeam doar vorbe si nu mai primeam si fapte...nu e de ajuns sa ii zici ca o sa te schimbi. Trebuie sa ii arati asta. Trebuie sa ii arati ca meriti sa va impacati. Trebuie sa ii arati ca poti fi si calma, lui ii este frica(cred eu) acum pentru ca se gandeste ca va fi din nou ok cateva zile si cu prima ocazie tu vei fi din nou impulsiva si se va ajunge din nou aici

| » Iµliaña « a răspuns:

Stii tu " O despartire e ca o oglinda sparta...Mai bine o lasi asa decat sa te ranesti incercand sa o repari!happy"

| » Iµliaña « a răspuns:

Fa in asa fel incat sa alfe ca te`ai schimbat. Prin prietenii tai sau chiar ai lui.happy. La ce ti`e drag tii de obicei pana la capatwinking Deci fa tot ce stii tu mai bine daca`l vrei inapoi happy

| mariusluk a răspuns:

Demostreaza-i ca te-ai schimbat si daca te iubeste cu adevarat se va intoarce el la tine. Lupta-te ca sa ii castigi increderea! Increderea e cel mai important lucru intr-o relatie. Sper sa te ajutehappy

| mariusluk a răspuns:

Demostreaza-i ca te-ai schimbat si lupta-te sa ii castigi increderea. Increderea este lucrul esential intr-o relatie!