| zanabuna a întrebat:

Deci.problema sta in felul urmator.sunt cu pr meu de 8 luni de zile.in tot acest timp ne int 1 data pe saptamana (din cauza distantei)eu din c-lung muscel si el din buc...ne desp 200 km. vb in fiecare zi la tel de f mute ori, ne vedem la web.insa nu ne-am mai vazut de o luna de zile,, din cauza ca lucreaza f mult, .am vb cu el si i-am zis sa o lasam balta, dar el a zis ca ma iubeste si sa am rabdare, are nevoie de incredere si sa fiu alaturi de el si la probleme. il iubesc f mult, nu vreau sa il pierd.ne-am facut si planuri. k la anul sa ne mutam impreuna.happymiercuri a ramas sa vina la mine acasaa sa il prezint parintilor...nu stiu ce sa mai cred...cand suntem impreuna ne intelegem asa de bine, ne bucuram unul de calalant...nici nu mai avem timp sa vorbim... voi ce credeti despre asta?

11 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

E destul de dificil asa, dar cu incredere si multa iubire se poate...iti urez succes si sa va iubiti mult.

| CevaNormal a răspuns:

Mda, nici mie nu-mi place iubire kilometrata, daca intr-adevar te iubeste si vrea sa fie cu tine, atunci el va face tot posibilul ca sa va mutati cit mai repede, tu insa ai rabdare, dar fii activa in relatie, si alimenteaza-l tu cu multa rabdare, atentie, afectiune, si cu multa dragoste. Eu va urez sa aveti cel putin vreo 80 de ani de iubire...pa.

| fabiola a răspuns:

Este greu, stiu ce inseamna, dar daca exista dragoste distanta nu conteaza.Eu am o vorba a mea, decat langa mine si sa ma simt ca si singura, mai bine departe dar orice cuvant al lui sa ma faca sa-mi vibreze sufletul. Daca-l iubesti, intelege-l iar el daca te iubeste va face tot ce-i sta in putinta sa fi-ti impreuna!

| zeeeeeex a răspuns:

"Il iubesc foarte mult"... sincer tu nu il iubesti, sau cel putin atat de mult precum pretinzi altfel nu erai dispusa sa renunti la el doar din cauza distantei... Daca l-ai iubi atat de mult precum pretinzi nu conta ca erau 200 de km puteau sa fie si 20. 000 si sa va vedeti odata la 2-3 luni si tot nu te gandeai la despartire!

kratos
| kratos a răspuns:

Daca este sufletul tau pereche vei ramane cu el. Incercarea moarte nu are!

| Instinkt a răspuns:

Ochii care nu se vad se uita dar voi nici nu prea v-ati cunoscot

| lololololol a răspuns:

Este greu, te poate insela.
Daca ai incredere in el, ramai cu dansul si asteapta happy

| barbyr0z.ex.fantadelamaye a răspuns:

Sti versul ala...
nu conteaza distantsa cat conteaza ce simtsim!:*

| jedi_8834 a răspuns:

Distanta, raritatea cu care va vedeti a strans aceasta iubire in voi... daca va iubiti cu adevarat amandoi nu vad nici un motiv ca sa va despartiti.
sa fiti iubiti si fericiti!

| mariaioana_2764 a răspuns:

Si eu am fost in aceeasi situatie. timp de 6 luni.insa parintii ne-au despartit "din cauza distantei".eu zic ca daca il iubesti si esti sigura de sentimentele lui e ok.mai ales daca va mutati impreuna.insa va fi greu pana se va intampla asta .iti doresc succes.:*

| georgy_9243 a răspuns:

Sal. e bine ca vine sa iti cun parintii asa va apropiati mai mult.cred ca e foarte bine daca va mutati impreuna dar fii atenta ca nu toate vor fi roz. nu vreau sa te demoralizez dar sa stai cu cineva inseamna ca trebuie sa faci multe compromisuri si vor fi si unele problemutze... tine-ma la curent cu ce vei face. poooooooop