| AndreeaDeea21 a întrebat:

Buna TPU am si eu o problema sunt cu un baiat de 7 luni ne intelegem foarte bine avem planuri sa ne mutam impreuna dar problema cea mare este la parintii mei ca nu le place de el imi spune ca nu-i bun pentru mine si ma cert mereu cu ei pe tema asta as vrea sa plec de acasa sa ma mut cu el dar nu stiu ce sa fac din cauza paintilor mei ca nu am chef sa vina la ell acasa si sa faca panarama asa ca nu stiu cum sa procedez in cazul asta spuneti-mi voi ce sa fac si sa iau decizia cea coecta ps am 21 de ani

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca este asa cum spui si stati rezonabil din punct de vedere material, de ce nu va casatoriti? Dupa casatorie parintii nu o sa mai faca scandal.

| mgtow a răspuns:

Daca aveti de munca puteti trai impreuna, esti mare poti face ce vrei tu

| Holiday a răspuns:

Posibil sa traiti fericiti pana la adanci batraneti, posibil sa va despartiti in doua saptamani, dar la 21 de ani trebuie sa-ti asumi responsabilitati si sa iei decizii. Pana la urma e viata ta si daca nu merg lucrurile cu el, nu te tine nimeni cu forta acolo. Problema va fi daca lucrurile nu merg bine si vei fi nevoita sa te intorci acasa, nu vei mai scapa de :"ti-am zis noi!".
Pana la urma doar va mutati impreuna, asa vedeti mai clar cum stau lucrurile intre voi, nu trebuie sa va si casatoriti maine sau sa faceti copii. 7 luni traite separat pot fi insuficiente sa va cunoasteti cu adevarat unul pe altul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parintii tai realizeaza ca au gresit atunci cand nu ti-au impus sa te tii de scoala. Acum incearca sa repare respectiva greseala impiedicandu-te sa te muti cu el. Desi, dupa modul tau de exprimare, nu imi pot imagina cat de multe defecte trebuie sa aiba el pentru ca parintii tai sa considere ca esti prea buna pentru aceasta relatiile. Dar stii cum sunt parintii, obisnuiesc sa-si supraestimeze odraslele. Spune-le sa stea linistiti ca nici de capul tau nu e mare lucru.

| jamal000 a răspuns:

Gandeste te bine ca in aczul in care pleci de la ai tai cu cearta nu ai unde sa te mai intorci, ceea ce nu ar fi deloc placut. Pe de alta aprte e posibil sa pleci, iar parintii vazand ca iti este bine alaturi de el sa il accepte intr-un final. E o sabie cu dooua taisuri.Depinde care sunt motivele concrete pentru care nu il accepta.

| LaryLarrrysaa24 a răspuns:

Pai esti majora, esti libera sa faci ce vrei.