| ExistSiEuPeAici a întrebat:

Hei.
Niste pareri va roog.Ieri dimineata, dupa o perioada de vreo doua luni sau mai mult(maxim 3 luni), fostul meu prieten m-a intrebat daca vreau sa mai fiu cu el... dar sa ma schimb(asta a zis el). Eu nu i-am raspuns, fiindca sincer nu stiam.Suferisem prea mult.Nu i-am raspuns deci. Apoi am plecat la scoala.Acolo nu m-a bagat in seama. Apoi am mers la o prietena si am vrut sa-l sun si sa-l intreb de ce m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el. Dar nu l-am sunat de pe telefonul meu ci de pe telefonul prietenei mele, deci a sunat ea. Apoi, urmand sa-mi dea mie telefonul. A raspuns si prietena mea a uitat(cel putin asa a zis)sa-mi dea telefonul... zicandu-i ca vroiam sa-i zic ceva. Apoi prietena mea a inchis.
Azi cand am intrat pe mess m-a intrebat ce vroiam sa-i zic.Si nu i-am zis nimic deoarece in momentul ala nu eram la calculator si mi-a ramas mesajul. El iesise intre timp.
Ce sa cred? A intrebat la misto?
Chiar am nevoie de pareri.Nu stiu ce sa mai cred.Pe cine sa mai cred.
Multumesc foarte mult.

Răspuns Câştigător
| Angelic13 a răspuns:

Sti ce cred eu? Ca baiatul respectiv nu are respect fata de tine, ca sa nu zic ca e nesimtit. Orice fel de relatie se bazeaza pe acceptare, daca el vrea sa te schimbi inseamna ca nu te merita. El ar trebui sa te accepte pentru ceea ce esti, mai bine si-ar gasi pe alta daca tu 'nu il multumesti'.
Sincer cred ca ar trebui sa faci tu pasul si sa ii dai papucii, sa ii dovedesti ca el nu este domnitorul tau. Acum depinde de tine si ceea ce vrei tu.
Sper sa o scoti la capar! kiss

4 răspunsuri:
| georgesur a răspuns:

"Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita,. nu te vor face sa plangi."Gabriel Garcia Marquez

| vera_5828 a răspuns:

N-are rost sa suferi pentru el. Esti tanara, lumea e plina de fete si baieti, vezi-ti de viata ta si nu mai suferii degeaba.

| Erick_1994 a răspuns:

Pai stai sa spun. daca te-a intrebat daca vrei sa fi cu el de diminiata... apoi la scoala nu te-a bagat in seama si a plecat la o prietena atunci a facut misto de tine. eu spun sa il lasi si pe el sa sufere,, pentru ca uh ai suferit mult. Baftawinking

| Daniela1Laur a răspuns:

Pai in primul rand Tu ar trebui sa fii pe cont propriu si sa nu o mai implici pe prietena ta in chestia asta daca vrei sa te impaci cu el fintca nu stii cum inceepe sa ii placa de el si tu o sa ramai cu buza`umflata ca a ales`o pe ea.In al doilea rand nu ar trebui sa te schimbi pentru nimeni si nimic in lume fii tu insuti cine vrea sa fie cu tine te acepta asa cum esti.Dar daca tu inca mai simnti ceva pentru el mertita sa faci un sacrificiu (unu mic) dar sa iti arate si el chestia ca apreciaza.Si nu cred ca a intrebat la misto, poate baiatu are intentii serioasa, dar tine minte nu o mai implica si pe pr ta in asta.Nu sti cum iti fura iubitu de sub nas.In cele mai multe cazuri asa se intl.Bafta!