| Geezgirl a întrebat:

Deci, revin cu o noua problema. Eu sunt fata de 17 indragostita de profesorul ei mai mare cu sase ani. ( Pentru mai multe informati, dati pe profilul meu)
Chestia e ca mama mea m-a trimis aseara la supermarket. Nu stiu cum s-a intamplat, dar l-am vazut. Se afla in prezenta unei alte femei. Era destul de frumoasa. In acel moment nu mi-am stapanit lacrimile si am plans o vreme. Am luat repede totul si am vrut sa plec, insa m-a vazut. M-a intrebat ce fac, cum o mai duc, am vorbit ca doua persoane normale. La sfarsit am facut o gafa. I-am zis " O seara buna. Distractie placuta alaturi de domnisora. Iubiti-va mult ca sunteti tineri! " si am plecat. Nici nu m-am uitat in urma sa vad ce fata a facut. Nu imi pasa. Eram atat de frustrata si ranita incat nu mai voiam nimic.
Mai pe seara m-a sunat. M-am si speriat atunci cand am vazut ca este el. Mi-a spus ca domnisoara era sora lui, iar eu i-am raspuns ca nu trebuie sa imi dea explicati. Apoi mi-a inchis telefonul fara sa mai zica nimic. M-am enervat putin si mi-am dat seama ca facusem atata tantam pentru ceva ce nu era. Stiu de mai demult ca are o sora si parca semanau. Dar ce sa fac? E posibil sa-l fi suparat? Adica, na, mi-a inchis telefonul in nas.

P.S: Unde locuiesc eu e doar un singur supermarket, deci era usor sa ne intalnim.

27 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!

Ar trebui să nu uiţi de faptul că este profesorul tău. Revino-ţi cu picioarele pe pământ şi vezi-ţi de treabă straight face.

O zi frumoasă! happy

| Geezgirl explică (pentru KeepCalmThinkDiffrent):

De ar fi asa usor!
Prima dragoste nu se uita niciodata.

| DeeaMarry a răspuns (pentru Geezgirl):

Sa fim seriosi.
Expresia "prima dragoste nu se uita niciodata" e de forma. Doar nu crezi ca o sa te gandesti toata viata la primul iubit si o sa suspini incontinuu. O sa iti amintesti ca a fost dragut, dar si cat de naiva ai fost crezand ca p sa dureze mult.
Nu dureaza pentru ca nu esti suficient de matura si "patita" incat sa stii ce calitati ai aprecia mai mult la un baiat.

| DeeaMarry a răspuns (pentru DeeaMarry):

Crezand ca o sa dureze*

| Geezgirl explică (pentru DeeaMarry):

Pai sa zicem ca relatia asta nu are nici un viitor, dar eu sunt destul de sigura ce imi place la un baiat. Asta nu tine de maturitate ci tine de gusturi.
La fel e cand suntem copii. Noi ne alegem prieteni dupa anumite standarde. Nu trebuie sa fi "patita" ca sa iti dai seama de grupul de oameni cu care te simti cel mai bine. Stiu foarte bine ce ma atrage la un barbat si nu tine de aspect fizic. Eu necesit o persoana sensibila care sa aiba abilitati de comunicare dezvoltate si vreau o relatie bazata pe incredere si sinceritate.

| DeeaMarry a răspuns (pentru Geezgirl):

Ma bucur ca stii ce iti doresti happy.
Desigur, asta mi se parut cel mai puternic motiv pentru care te poti desparti de prima iubire. Ele pot fi foarte multe.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
daca tu esti indragostita de el, in povestioara ta nu reese ca si el ar fi atras de tine.
mai sti ca nu se permite dragostea elev/profesor..vad ca ai primit raspunsuri numai de incurajare, dar nimeni nu ti-a amintit dragostea interzisa profesor/elev.
crezi ca el iti va raspunde tot prin dragoste? ori va cauta sa profite de tine ca in mai toate cazurile.
eu zic sa te potolesti si sa revii cu piciorele pe pamant..ar fi trasgic sa ajunga la urechile directoratului ceea ce nutresti tu pentru profesor..riscati sanctiunu si tu ei el.
cand vrei sa te mai agati de el, gandeste de 2 ori inainte sa actionezi.
O seara bunahappy

Răspuns utilizator avertizat
| Oanna07 a răspuns:

Esti proasta de mori

| Geezgirl explică (pentru Oanna07):

Multumesc frumos!
Invat si eu de la persoanele ca tine.

| Fatamuntilor a răspuns:

Alta eleva indragostita de profesorul ei! La varsta ta e normal sa te indragostesti numai ca nu ai gasit persoana potrivita! Parintii tai cum privesc cum privesc acesta relatie?
Eu privesc relatie periculoasa.Tu esti minora, el major si pe deasupra si profesor.O incurcati amandoi in cazul in care se afla.
Eu zic sa astepti cel putin pana termini scoala. Daca si el va fi liber, atunci puteti continua relatia.

| Geezgirl explică (pentru Fatamuntilor):

Parintii mei s-au despartit. Parca nu le pasa de mine. Am trait intr-o familie dezbinata, unde certurile persistau.
M-am indragostit de el fiindca a fost singura persoana care mi-a stat alaturi. L-am privit prima data ca un profesor sever, insa toate acele momente in care era langa mine cand aveam nevoie de cineva si imi spunea ca totul va fi bine, m-au facut sa il iubesc. Aveam atatea lucruri in comun! El fiind profesor de dans, lucru pe care eu il adoram. Totul a fost bine si frumos, dar deja am devenit ca un copilas emotionat in prezenta lui. S-a distantat de mine, dar continua sa ma ajute in orice situatie.
Nu stiu ce o sa ne rezerve viitorul, dar eu sunt capabila sa lupt pentru prima mea iubire.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Geezgirl):

Te inteleg.Si eu am avut 17 ani.Incearca totusi sa iei legatura cu mama ta, poate iti da un sfat.
Poate ca iti place dansul si de ce aceia acea simpatie pentru profesorul tau.Chiar daca in curand vei avea 18 ani tot eleva ramai.E neprofesionar ca un profesor sa aiba o relatie cu o eleva.Gandeste-te ca si el va avea de suferit.Nu cred ca vrei sa-ti rateze viitorul din cauza asta.
Dar daca zici ca te ajuta.asta nu insemna ca si iubeste.Multumeste-te cu atat.
Pastreza distanta daca te gandesti si la altceva pana termini scoala.
Pt probleme mai delicate, te astept pe privat.

| Oana92 a răspuns:

Eu cred ca ar fi cazul sa vorbesti cu el, sa ii spui ce ne spui si noua. Pentru o relatie e nevoie de doi, deci ar fi cazul sa il intrebi si pe el ce simte si ce vrea si ce crede. Parerea mea e ca nu ii esti indiferenta, daca ii erai nu se deranja sa te sune sa iti ofere explicatii. Si totusi sa nu uiti ca este profesor in scoala(lucru grav! - daca era doar la dansuri nu era nicio problema) iar asta e un motiv in plus sa vorbesti cu el. Diferenta nu e asa de mare, problema cea mai mare ramane functie lui. Vorbeste cu el! Comunicarea e cheia pentru toate tipurile de relatii. Bafta!

| Cristiann25 a răspuns:

Vorbeste serios cu el, ii poti spune ce simti asa mai pe ocolite ca isi da el seama.Nu te lua dupa astia de aici care o sa-ti zica "ceee ai o relatie cu profesorul tau?".Nu conteaza meseria, nu conteaza varsta atunci cand iubesti cu atat mai mult ca nu esti o fetita de 17 ani, mai ai 1 an si o sa fii majora! Ii poti da un mesaj sa-l intrebi ce face, daca s-a suparat pe tine! Succes, te pup!

| Geezgirl explică (pentru Cristiann25):

De fapt mai am cateva luni. Am zis 17 ani sa se inteleaga ca nu am tocmai 18.
Mai am trei luni si devin majora.

| Cristiann25 a răspuns (pentru Geezgirl):

Foarte bine! Multi inainte! Fa cum ti-am zis eu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti minora. Profesorul nu se va incurca cu tine. Si din cauza ca iti este profesor. E matur, liber, poate sa faca ce vrea cu viata lui. Tu cauta-ti un baiat de virsta ta. Pentru ca la maturitate si la batrinete se vede diferenta. Si, tu vei suferi linga el. Judeca totul la rece si nu vei mai fi atrasa de el.

| Geezgirl explică (pentru anonim_4396):

Nu este numai atractie, eu il iubesc. Nu il iubesc fiindca este mai matur si fiindca arata bine. Il iubesc pentru latura ascunsa pe care nu a aratat-o multor persoane.
Stiu ca am sa sufar, dar oricat as incerca sa uit de el, nu pot. Mi s-a intiparit in minte fiecare cuvant pe care mi l-a spus si in inima toata existenta lui.
Baieti din ziua de azi sunt imaturi. El ma intelege si ma cunoaste cum nimeni nu o face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna happy Parerea mea este ca data viitoare cand ai ora cu el, sau cand va intalniti, sau etc, ar trebui sa il intrebi de ce ti-a inchis. Ai putea sa te prefaci ca doar ai vrut sa ii urezi o viata fericita, ca i-ai facut un compliment, ca ai vrut sa fi draguta tongue. Poti sa ii spui ca nu ai vrut sa fii rautacioasa. Ii mai spui ca erai oricum intr-un moment nu asa de bun, pentru ca ai avut o cearta cu o prietena inainte, si probabil de-aia i s-a parut ca ai fost jignitoare. tongue Eu in locul tau asa as face big grin. Sper ca ti-am fost de folos happy. Mult succes cu el :*

| Athée a răspuns:

Nu e bine ceea ce a facut. Daca te iubeste, sau simte ceva pentru tine, trebuia sa se comporte frumos indiferent de ce ai facut.

| Devilady a răspuns:

Aaaa,daca zici ca ti-a trantit telefonul in nas e clar ca l-ai deranjat. unii barbati se supara foarte repede.probabil s-a simtit jignit fiindca nu era treaba ta pana la urma sa-l iei la misto cu tipa aia fie ea si sora lui insa nu inteleg o treaba.de ce te-a sunat ca sa te lamureasca cum ca fata aia e sora-sa? nu vreau sa-ti dau apa la moara insa eu am impresia ca tine la tine din moment ce a tinut sa-ti dea explicatii.incearca sa treci peste si chiar daca il vezi la supermarket, incearca sa nu-l observi, treci pe langa el cu o atitudine nepasatoare si poate-l vei pune pe jar.nu incerca sa repari ce poate ca inca nu ai stricat. daca il iubesti asa de mult, joaca-te putin cu el, prefa-te indiferenta, iar mai incolo priveste-l subtil, dar rar. sper ca am reusit sa te ajut.

| AdutzaAde a răspuns:

Dar el stie ca tu il placi? Adica, sincer, mi se pare bizar sa-i zica o eleva profesorului ei asemenea cuvinte.
Nu stiu ce sa zic, adica, daca te iubeste, te va intelege, insa nu am mai intalnit astfel de cazuri si tot mi se pare ciudat.

| Geezgirl explică (pentru AdutzaAde):

Pai cam stie avand in vedere toate lucrurile ce au avut loc intre noi. El este o persoana severa si tacuta. E foarte greu de descifrat.