| mulinobianco a întrebat:

vorbesc pe net cu un baiat din alt oras din septembrie inca si " ne intalnim " niciodata nu neam vazut, dar astept vara fiidca atunci eu voi pleca sa locuiesc la el in oras impreuna cu sora, in acest timp eu toamna m-am intilnit cu alt baiat Ion ( in timp ce eram certata cu acel de pe net Dan) acum am vorbit iar cu Ion si de o zi ne intalnim... dar nu pot asa si cu Ion si cu Dan, Dan e mai super la caracter, dar Ion... cu el am trecut prin multe. timp de un an deja. deci acum eu vreau sa-i spun lui Ion cit inca nu e tirziu ca am facut o greseala. trebuie sa ne despartim. dar nu stiu cum s-o fac? cum sa formulez ca sa ma inteleaga corect? + ieri m-a intrebat daca aveam prieten si i-am zis ca nu ((( ce sa fac?((

1 răspuns:
| soRyN_6579 a răspuns:

Dupa cum vad e cam incurcata sad Eu am sati zic ce asi face eu in locul tau si poate tu o mai vii cu cateva idei.
Deci incearca sa vb cu el cat mai repede
si sa-i zici adevarul dar spuneil intr-un fel mai delicat sa nul ranesti fal sa inteleaga acest lucru si ajutal sa treaca peste asta cu usurinta, incearca sai vorbesti calm cu el si povestestei dc ati ajuns la asa ceva nul mintii fi sincera cu el si poate va aprecia acest gest mai mult. crying
Dar acum totul depinde de tine tu il cunosti mai bine si cred ca iti dai seama cum trebuie sa vb cu el ca totul sa fie bine pe viitor si daca tot va despartiti incercati sa ramaneti macar prieteni pentru ca in viata un prieten bun nu strcawinking Mai multe nu stiu ce sa zic sper ca macar sa gasesti ceva util din ce tiam scriswinking Mooolt noroc in continuaree happy