| georgi_1134 a întrebat:

Deci sa incep cu inceputul: totul frumos pana cand nu a mai dat nicun semn de viata cand in sfarsit reusesc sa vorbesc cu el imi spune ca sa imi gasesc pe altcineva ca el nu ma merita, sunt prea buna pentru el. e mai bine sa ne despartim acum caci mai tarziu imi va fi mai greu pentru ca el e genul care sa fie mai liber, insa eu l-am lasat sa iasa cu prietenii, nu l am sufocat. Am incercat toate modalitatile posibile sa il fac sa se razgandeasca dar nu am reusit. Ma doare enorm de mult pentru ca a fost "primul" din viata mea si era totul pentru mine, si familie si prieteni.Parea ca ma iubeste, zicea ca sunt totul pentru el, stateam aproape mereu impreuna. Acum tot ce as vrea e sa se intoarca dar nu stiu ce mai pot face, nu vreau sa vada ca sunt distrusa si de aceea ma fac ca sunt ok dar cand sunt singura nu pot sa ma prefac ca mi-e bine caci nu e asa. Mi-e atat de greu fara el.Toti imi spun sa ma dau indiferenta ca isi va da seama ca nu e bine si se va intoarce regretand, oare chiar e bine sa fiu indiferenta? Ce as putea face sa se intoarca?(imi cer scuze ca am scris atat de mult si le multumesc celor care citesc tot, dar simtem nevoia sa ma descarc). Vreau cateva sfaturi...

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

BUna, sincer imi pare rau ca treci prin asta ca si eu am patit si stiu cum e, dar iata ca pana la urma tot la mine s-a intors, l-am iertat si acum suntem fericiti impreuna, ne iubim mai mult ca inainte.Nu stiu de ce, dar parerea mea e ca ce ti-a zis el a fost un pretext care deja e foarte cunoscut si asta e o scuza care am auzit-o de multe ori. Dar se poate sa fie alta cauza si nu cred ca daca iubesti pe cineva si vrei sa fi cu ea renunti la ea pentru binele ei ca nu te merita, vrajeala. Daca chiar e asa de ce a inceput o relatie dac a stiut ca nu e in stare sa o mentina si sa te faca fericita? E normal sa suferi si sa il vrei inapoi dar nu stiu daca te merita, cine stie, nu se stie niciodata ce se poate intampla. Daca te arati afectata atunci mai rau faci ca indiferenta doare sa stii, poate avea efecte asupra lui. Tu lasa-l in pace, nu il cauta, nu te arata ca suferi si daca te iubeste tot la tine se intoarce, fi sigura!

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Dragoste cu forta nu se poate. Tu si spus ca ai facut tot posibilul sa il faci sa se razgandeasca, deci nu mai cred ca e necesar acum sa te mai rogi de el sau sa ii spui sa se impace cu tine. Daca vrea sa se intoarca, o va face el singur.Mai bine incearca sa il uiti, fi indiferenta, iesi in oras, fa un sport, citeste si orienteaza-te spre alt baiat.
Nu merita sa suferi si sa nu iti traiesti viata.Gandeste-te ca fiecare sfarsit e un nou inceput deci.
Bafta!happy

| S†®£p§¦L§ a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic thinking Sa stii ca cei care ti-au spus sa fii indiferenta au avut dreptate. Intr`o zi va realiza ca a gresit, si poate isi va cere iertare. Dar nimic nu o sa mai fie ca la inceputwinking. Dar poate ai sa gasesti pe cineva care te va pretui mai mult ca el. "Nu plange ca s-a terminat, zambeste ca s-a intamplat "winking. Cu atat am putut sa te ajut big grin. Pa-pa kiss!

| BeTheBestAndFu*kTheRest a răspuns:

Pai...
Sa nu crezi niciodata in texte de genul: "nu ma meriti, esti prea buna pentru mine.etc. etc."
Atunci cand ti-a spus ca el e genul care sa fie mai liber cred ca se referea ca el nu e genul de baiat care sa aiba o relatie serioasa.Eu cred ca el vrea doar se mai caute cea mai bun, crede ca va gasi"una mai buna"...Chiar ca nu te merita.
Crede-ma. Mi s-a intamplat si mie o chestie ca asta, si am inteles ca el era prea prost si las ca sa imi spuna in fata ca nu mai simte nimic pentru mine si ca vrea sa caute altceva.
Deci da nu te merita.Si tu nu trebuie sa te prefaci a fi in nici un fel pentru NIMENI, pentru ca tot tu suferi si nu merita.
kiss
Pa-Pa.
>big grin

| doctorz a răspuns:

Trece - l la "pierderi". Oricum are pe alta sau pe altele. Te ai pacalit, dar dragoste la fara frcventa nu exista! Asa invetzi si mergi mai departe!