| Anxiousy a întrebat:

Asta este ultima intrebare cu care va mai deranjez, m-am despartit de iubita mea de 3 zile si in tot timpul asta nu am mai vorbit cu ea, ea crede ca eu eram prea "posesiv" cu toate ca nu este asa. dar vad ca fara ea imi este greu chiar daca era indiferenta cu mine tot imi este mai bine cu ea si o sa ma schimb eu ca sa ne fie bine si nu o sa mai pun la suflet orice chestie.
Am sunat-o pe mama ei dimineata si am vorbit cu ea mi-a spus ca ea era suparata aseara si se gandea ca de ce nu i-am dat un sms sau sa o sun, de ce am zis cand a zis ea sa ne despartim "okay daca asta vrei" ca parca eu asteptam sa ne despartim si zicea ca e suparata si ca ii este mai bine singura si chestiile astea i le spunea mamei ei. Eu i-am zis ca vreau sa fiu cu ea si mama ei mi-a spus sa ma duc diseara la ea sa vorbesc intre 4 ochi cu ea si sa ii spun ca imi pare rau ca nu pot fara ea, ca o iubesc si ca e mai bine cu ea si ca nu se mai intampla, si chiar daca ma refuza eu tot sa incerc, sa ii spun ca nu plec daca nu este iar cu mine...
Acum eu ma gandesc ca daca insist asa cum spune mama ei, sa nu o supar mai rau sau sa fie si mai rau situatia...
Voi ce credeti ca ar fi bine sa fac? Sa insist sau daca zice nu, inseamna ca nu vom mai fi impreuna niciodata (m-ar durea enorm tin enorm de mult la ea si daca va sta cu altcineva, o sa profite de pe urma ei, eu o iubesc si niciodata nu i-am cerut nimic in schimb decat atentia ei si i-am oferit tot ce si-a dorit)
Chiar vreau sa ma impac cu ea, deci ar fi bine sa insist? Fetele spun ceva dar gandesc altceva...

13 răspunsuri:
| Tmcn a răspuns:

Şi ce alte dovezi mai vrei ca să îţi dai seama că nu mai e interesată? Mie deja mi se pare că încearcă să o ia de la 0.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistit, pe bune.
Nu te duce nicaieri, fata nu te iubeste...asta ti-o spun sigur.
Tu o iubesti, dar nu e de ajuns si in plus..isi cam bate joc de sentimentele tale.
Normal, la inceput cel putin, o sa suferi mult si o s-o vrei inapoi...dar nu te mai intoarce la ea, ca o s-o luati de la capat cu certurile.
Gandeste-te bine si nu o mai lasa sa-si bata joc de tine.

| Anxiousy explică (pentru anonim_4396):

Nu pot sincer o vreau inapoi, ma duc sa vad ce se intample si daca nu mai vrea sa ne dam o sansa inseamna ca intr-adevar nu ma iubeste si totul a fost o bataie de joc, si poate voi trece mai repede prin suferinta stiind ca nu isi are rostul

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anxiousy):

Bine.Te poti duce sa mai incerci ceva cu ea (desi e clar ca nu da 2 lei pe relatia voastra).
Si daca nu accepta,(ceea ce e foarte posibil) macar tu ai incercat.
Succes!

| Anxiousy explică (pentru anonim_4396):

Doamne daca nu vrea sa ne impacam parca mor langa ea, sigur voi izbucni in plans si nici nu stiu cum voi mai ajunge acasa crying nu intelege si ea ca ma doare si pe mine si ca am un suflet si de ce este asa indiferenta ca nu mai gaseste pe nimeni sa o iubeasca cum o iubesc eu crying

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anxiousy):

Pai vezi? Ti-ai dat singur raspunsul: nu intelege nimic din sentimentele tale si nu intelege cate faci tu pentru relatia voastra.
Acum gandeste-te si tu...merita?
Nu merita sa suferi pentru ea, desi inteleg ca doare.
De ce sa te "sacrifici" tu si ea sa isi bata joc, nu?
Hai capul sus...stiu ca e greu, dar nu imposibil.

| Demonull a răspuns:

In locul tau nu as mai insista, ai incercat o data, de doua ori inseamna ca fata chiar nu mai are nici un interes.Dar tu nu esti eu si daca te lasa orgoliu sa insisti, insista dar sa fii pregatit sa te dezamageascahappy

| Anxiousy explică (pentru Demonull):

Da dar m-am gandit mai bine si o sa fac in felul urmator, ii zic asa :
"Poate tu o iei ca si cum ar fi vina mea, dar eu vroiam si aveam dorinta sa ma intalnesc cu tine si m-a deranjat faptul ca mereu ieseai cu fetele si ma lasa-i asteptand un telefon de la tine, si totusi vina mea ca tot iti repetam ca vreau sa ma intalnesc cu tine si tu ieseai cu fetele, dar nu cred ca daca intr-adevar ma iubeai dadeai cu piciorul relatiei noastre cladite in 9 luni, voi astepta aici sa imi dai raspunsul ce vrei sa faci in continuare" si daca zice ca nu mai vrea o sa ii zic "treaba ta" si cius.plec si incerc sa o uit

| Demonull a răspuns (pentru Anxiousy):

pai ce sa zic bafta..mai are balta pestewinking

| Anxiousy explică (pentru Demonull):

Mama ma simt foarte gelos in momentul asta! Pe facebook a intrat si i-a dat like unui baiat si ea nici mie nu imi dadea likeuri, la nimeni, si acum mama mi-a picat fata nu pot sa descriu ce simt in momentul asta straight face

| Vibrations a răspuns:

Eu zic să-l trimiți pe Ernest după ea! laughing

| MusicIsTheAnswer a răspuns:

Un singur lucru am de zis:
In dragoste si in razboi totul e permis.

| Sim0 a răspuns:

Du-te si fa ce a spus mama ei. Daca te refuza nu mai insista! sad. Nu are rost. Poate va realiza ea cu timpul ca ii era mai bine cu tine si ca tu chiar o iubesti :]. Eu cred ca va accepta. Si iti tin pumnii :*. Succesbig hug Si sa va iubiti:p