| andreea_4577 a întrebat:

Imi este greu fara el, nu m-am impacat cu ideea ca numai suntem impreunasad, imi lipseste enorm de multsad. Sa facut o luna de cand ne-am despartit si inca ma doarecrying, eu tin la el enormsad.
Cand mi-a spus ca vrea sa ne despartim si fiecare sa isi vada de drumul sau pentru ca nu ne potrivim am incercat sa ii spun, sa vorbesc cu el dar degeabasad. Am fost impreuna 4 luni. Ultima seara petrecuta cu el nu o sa o uit niciodatasad. Acum ma trateaza cu indiferenta, numai vorbeste cu mine sad, ne vedem zilnic ca sta langa blocul meu...
Eu as vrea totusi sa mai incerc sa vorbesc cu el sa ma impac, credeti ca este bine s-au sa las totul asa cum este?sad]
De ce credeti ca ma trateaza cu indiferenta sad
Cum sa reusesc sa trec peste acesta durere?sad

2 răspunsuri:
| PatyKan a răspuns:

Lasa totul asa cum e, fiindca doar vei reusi sa suferi mai mult.
Incearca sa treci peste, iesi, distraza-te cu amicii/amicele...traieste-ti viata! Mai sunt baieti, lumea nu se termina cu el... Lasa-l in pace, daca nu si-a dat seama ce a pierdut.
Sunt sigura ca daca vei acorda o noua sansa iubirii, vei uita [chiar daca poate nu complet] de el. Trebuie sa ai incredere in tine si sa fi puternica. happy

| angel09 a răspuns:

Draga mea capul sus viata nu a inceput si nu se termina cu el.Candva am patit acelasi lucru si cu cat trageam mai mult de el sa ne impacam cu atat ma trata mai urat, abia dupa ce mi-am facut un alt prieten a inteles ce a pierdut si s-a intors la mine dar era prea tarziu.Arata-i ca esti puternica nu il lasa sa te vada ca suferi iesi si distreazate peste ceva timp te va cauta cu siguranta.Bafta!