| Maria70107 a întrebat:

astazi la scoala eram cu niste fete langa scari si de acolo a coborat un baiat de clasa a 8 a, s-a uitat la mine iar apoi cand a terminat de coborat eu nu eram atenta si mi-a pus mana undeva pe obraz si mi-a zis ca sunt foarte frumoasa, dupa a plecat fara sa se uite in spate, ce credeti ca vrea sa insemne gestul asta? Tin sa mentionez ca nu am vb pana acum f2f cu el.

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Poate ca a vrut sa iti atraga atentia asupra lui. Poate ca a vrut sa isi arate lui insusi ca e curajos. Poate a facut pariu cu cineva ca are indrazneala sa faca asta. Greu de stiut.
Daca te intereseaza baiatul, cand va mai vedeti prinde-i privirea si zambeste-i. La varsta asta baietii sunt de obicei foarte timizi si nu le place sa fie respinsi, deci trebuie sa il incurajezi un pic.

| StevenMetalhead a răspuns:

Ah eu știu ce e. Probabil că băiatul ti-a văzut de mai mult timp, i-ai plăcut, dar n-a avut curajul să se apropie și iată că a făcut un pas. A coborât scările, pentru că asta era planul său, el nu avea în gând să se oprească și să poarte o conversație cu tine. Deci ăsta-i răspunsul la gestul care ți l-a făcut. Te place. Acum așteaptă când va face și el următorul pas.