| κλάους a întrebat:

Deci, vreau sa va cer si eu sfatul in legatura cu o situatie cam... dificila.

Deci, o fata mi-a spus ca ma place, mi-a spus si "te iubesc", i-am spus si eu. I-am spus daca vrea sa fim impreuna, a spus da. Dupa aceea am inceput as stau cu in pauze, nu cu prietenii. Vorbeam, vorbeam, si vorbeam. Doar asta faceam. Stiu ca sunt un prost si toate cele, doar ca nu aveam tupeul sa o iau de mana sau sa fac alt ceva.

Dupa o saptamana, in care doar vorbeam, a auzit la niste colegi ca vorbeste despre ea. A spus sa te rminam mai bine, din cauza colegiilor si din cauza ca nu stiu nimic despre relatii (am spus ca doar vorbeam).

Dupa ce a spus asta nu am mai vorbit. Sincer as fiu am fost suparat. Suparat pe mine pentru ca stiu ca 99, 9% din vina e a mea. In pauze o vedeam mereu, si ea se uita la mine. Imi zambea iar eu ma intorceam. Nu puteam sa o vad si sa dau vina din nou pe mine. cand vedeam un baiat langa ea imediat incepeam sa fiu nervos si imaginile cu acel baiat in mainile mele nu incetau sa-mi apara-n cap. Intr-o zi o fata, o prietena de a ei, a facut semnul acela pe care toti il stiti, cu degetele, de inimioara la ea si la inca un baiat. Dar am obs ca nu parea interesata...

Ok, asta a continuat asa pentru o saptamana, adica sa nu vorbim si cand se uita la mine, cand imi zambea, eu sa-i intorc capul. Pana intr-o zi cand m-am dus la chioschul scolii sa-mi cumpar ceva. Cand am iesit am vazut-o la scari, maxim 5 metri de iesirea din chiosc. Am vrut sa ma intorc, dar bine ca nu m-am intors pentru ca am ajns la ea si atunci mi-a dat un bilet, fara sa o vada nimeni. Eu l-am luat. Cand am ajuns in clasa l-am citit.

In acel bilet isi cerea scuze ca nu a mai vorbit cu mine la scoala si daca vreau ca lunile, miercurile si vinerile sa ne intalnim la un teren de fotbal inainte de ore. Eu am acceptat si i-am spus ca o inteleg cu chestia de la scoala.

Biletul l-am primit joi, iar cealalta zi trebuia sa ne intalnim, dar s-a dus cu o prietena de a ei acolo. Am astept pana luni, pana ieri, si de data asta a venit.

Nu m-am dus la ore pentru ca nici ea nu s-a dus si ne-am plimbat. Mi-a dat cadou un ursulet de plus si o scrisoare. Nu am citit-o. Am astept sa merg in clasa. Timp de o ora am vorbit, dar doar ea. Eu muream acolo de emotii cu gandul ca o sa o pierd iaras...Deci, intr-o ora am vorbit mai multe chestii neimportante.

Cand am ajuns la a doua ora am citit scrisoarea. In ea mi-a spus ca spera ca sunt bine si ca spera sa nu ma plictisesc cu ea, iar, la sfarsit mi-a scris "te iubesc".

Acum intrebarea e: Maine ma intalnesc din nou cu ea, iar eu vreau sa ma apropiii mai mult. Nu vreau sa o pierd din cauza ca sunt un prost, idiot, stupid si multe altele.

Eu unul ma gandesc sa o iau de mana, si, stiti voi, sa o... sarut? Voi ce-mi spuneti, si cum sa nu-mi fie teama? Aceasta e ultima mea speranta la ea iar daca maine nu fac nimic, s-a dus cu minecrying.

9 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Fi tu insati! Naturaletea este si va fi mereu apreciata! Poarta-te natural, fara artificii, fara strategii de luptator sau de cuceritor. Daca te porti natural, asa cum esti, cine te va vrea asa cum esti iti va da semne de interes! Sa-ti lipseasca curajul de a saruta-o pentru prima oara este ceva natural, mai ales la varsta ta.Cea mai buna cale de a dezactiva timiditatea este umorul. In felul acesta, cu umor, nici tie si nici ei nu i se va parea ciudat ca vrei sa o saruti, iar teama de a fi respins va disparea ca prin farmec. Pana la urma trebuie sa faci ce si cum simti pe moment! Daca iti spune inima sa o saruti atunci, pai ia-o in brate si sarut-o! treci la atac, altfel o pierzi! Bafta

| liz23 a răspuns:

Fi tu insuti mereu,asa te-a cunoscut,asa ti-a scris acea scrisoare,cunoscandu-te asa cum esti. Vorbeste cu ea,spune-i ce simti,las-o sa mearga pe langa tine si tu sa o iei de mana, indiferent de reactiile altora, aratandu-i ca exista pentru tine cu siguranta va vedea cat de mult o placi.

| JoshuaNNN a răspuns:

"Mi-a dat cadou un ursulet de plus si o scrisoare.", "la sfarsit mi-a scris "te iubesc"." Wow! Deci crede-ma ca orice baiat ar dori sa fie in locul tau! Chiar tine mult la tine daca a facut asa ceva, ai grija ca fata ca ea rar gasesti in ziua de azi!
Deci asta e o sansa pe care trebuie sa o tratezi serios, fi atent ce trebuie sa faci: cand te intalnesti cu ea, spune-i buna, intreab-o ce face si apoi incearca sa te duci cu ea la o banca, sa va asezati. Daca nu poti sa te duci la o banca cu ea, atunci plimbati-va putin si in timpul asta ia-o de mana si spune-i ceva de genu "stii, trebuie sa iti spun ceva" o pupi pe obraz si ii spui ce simti [ai grija ca trebuie sa fi foarte sincer si sa te uiti in ochii ei]. Dupa asta astepti cateva secunde, sa vezi daca are ceva de spus, si intreab-o daca vrea sa fiti impreuna si fi sigur ca va spune "da", atunci trebuie sa o saruti adevarat happy
Daca nu ai mai sarut niciodata, ca un sfat iti spun sa ti gura mai deschisa[ laughing ]si incearca sa fie unul cat mai lung big grin Apropo, ar fi frumos din partea ta daca i-ai darui un trandafir [de exemplu] atunci cand va intalniti [asta iti va mari sansele de reusita, insa nu e obligatoriu]. Ce iti pot spune e mult succes si ai grija sa te comporti frumos cu ea, fi cat mai dragut happy

| κλάους explică (pentru JoshuaNNN):

Da... Stiu ca multi ar da orice sa fie in locul meu, de asta spun ca nu o merita. Cat despre acel trandafir... I-am cumparat si eu un ursulet de plus + o ciocolata (preferata ei) si o scrisoarehappy. Astazi nu am putu sa ii le dau pentru ca a intarzit si nu am putu vorbii cu easad. Sper sa vineri sa reusescc ceva. Ms pentru raspuns!

| ClaudiaPaula a răspuns:

Se vede ca o placi mult, va doresc tot binele din lume si sa fi-ti fericiti. Si acum... esti baiat trebuie sa faci primul pas ia-o de mana sarut-o nu-i greu...

| κλάους explică (pentru ClaudiaPaula):

De unde se vede ca o plac mult?laughing

| ClaudiaPaula a răspuns (pentru κλάους):

Pentru ca n-ai mai fi spus ca ti-e frica sa n-o pierzi, cate si mai cate...recitesteti textulwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...chiar ca e comlpicata situatia.

deic, cand va intaniti si porniti la plimbare sau ce faceti voi ii zici" da-mi mana" si o sa vezi ca nu te va refuza apoi te vei uita la ea mult adica nu non stop ca poate o intimidezi.si uita-te in ochii ei. apoi pupo pe obraz si din nou si din nou si... apoi pe gura si cand va despartiti spune-i ca ...iti place sa fi langa ea si sarut-o de data asta cu limba.happy sper ca ti-am fost de ajutortongue

| inutza32 a răspuns:

Eu iti spun sa o faci.Sarut-o pana nu va fi prea tarziu.