| paulthebest a întrebat:

Deci. Sall TPU am nevoie de ajutor. Imi place o fata din clasa si n-am curajul sa ii marturisesc. De fiecare data cand ma intalnesc cu ea parca ma bagi la cuptor, mor de cald, daca vorbesc cu ea rosesc etc stiitii voi. In fine va rog dati-mi niste sfaturi pentru a nu mai rosi in halul asta va rog de restul ma descurc eu. Funda pentru raspunsul care merge.

Răspuns Câştigător
| adriang95 a răspuns:

Sunteti colegi de clasa, deci presupun ca ai nr ei de telefon... o suni si o inviti in oras. Acolo prezinta-te cu o floare, poarta-te natural, nu te mai gandi la "ce-o sa zica daca..." pentru ca (,) cat o sa te gandesti ea o sa se plictiseasca. Trebuie doar sa vorbesti despre APROAPE orice(muzica, filme, carti si altele), dar nu turui ca o moara, fii original si NU VORBI DESPRE SEX!
Mult noroc!

| paulthebest explică (pentru adriang95):

Adica cum vorbeste dar nu vorbi? cam asa vine oricum o sa incerc mersi mult

| raduraduu a răspuns (pentru paulthebest):

Se refera sa nu vorbesti doar tu. Incearca sa discuti cu ea despre diferite lucruri.Nu sa ii povestesti tu.La asta se refera.

| paulthebest explică (pentru adriang95):

Frate mersi mult a mers cat de cat. oricum a iesit bine mersi mult mult de tot

16 răspunsuri:
| raduraduu a răspuns:

Incearca sa te imprietenesti cu fata respectiva. Sa vorbiti mult. Dupa o sa vezi ca nu o sa te mai rusinezi.Si mie mi se intampla foarte des sa ma rusinez dar atunci cand ma inprietenesc bine cu o fata pot vb orice cu ea si nu mai am probleme. Incearca sa o scoti la suc. Poate ti se pare foarte greu daca tu te rusinezi si cand vb la scl cu ea. De fapt daca nu iti dai seama tu nu rosesti ca iti zice ea cv ci din cauza ca sunt si ceilalti prieteni de-ai dai acolo. Sau cel putin la mine din cauza asta ma rusinez. Dar daca o sa fii numai tu cu ea o sa fie bine o sa vezi.

| vangheliss99 a răspuns:

HAOOOLEU FRATE, da voi sunteti de la gradinita bai? pai mie cand imi place de o fata ii zic direct fara rusine, si ce daca afla ceilaltzi copi> pana la urma asta-i iubirea si nu vad cear fi de ras in ea. Zi dracu direct cetzi este asa frica?

| raduraduu a răspuns (pentru vangheliss99):

El a pus o intrebare iar tu trebuie sa ii raspunzi nu sa ii zici cum faci tu.

| vangheliss99 a răspuns (pentru raduraduu):

Frate i-am raspuns la intrebarehappy da si i-am zis cum fac eu pentru. ca poate il va ajuta asa ca mai bine taci.

| loveyourkiss a răspuns:

Pai incearca sa te aporopii mai mult de ea sa va imprieteniti mai mult si o sa-ti treaca pentru ca te vei obisnui cu ea. Oricum uneori tot o sa mai rosesti daca spune ea ceva care sa-ti atinga inimioara, dar e ceva normal

| mihaelaScumpaA a răspuns:

Date cu faina pe obraji!laughing(scuze dar altceva nu stiu)

| paulthebest explică (pentru mihaelaScumpaA):

E usor pentru tine sa zici: 'date cu faina'" rolling on the floor mersi oricum

| mihaelaScumpaA a răspuns (pentru paulthebest):

Scuze chiar imi pare rau! sa nu crezi imi dat joc de tine!

| paulthebest explică (pentru mihaelaScumpaA):

Nu cred asta, nu sunt firea care sa ma supar asa usor stai calma. big grin

| mihaelaScumpaA a răspuns:

laughing la mine in clasa este unn baiat care ii tremura ppiciorul foarte tare cand vb cu o o fata dec careii place!

| paulthebest explică (pentru mihaelaScumpaA):

Asta e fiecare cu a lui, dar eu unul mor cand simt ca fierbb si ma inrosesc imi vine sa urlu crying

| anonim_4396 a răspuns (pentru mihaelaScumpaA):

Parkinson scrie pe el off

| FataFaraSentimente a răspuns:

Calmeaza-te, fii calm, stiu ca singele iti fierbe in corp cind o vezi dar fii calm si gindeste-te ca si cum nu ar fi ea in fata ta dar o simpla fata. Oricum mie mi se pare dragut cind un baiat roseste, il face mai natural, adica nu pare artificial cind ii vorbeste fetei iubite, asa ca nu ar trebui sa-ti fie jena de asta. Bafta!