| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie de niste sfaturi. De fiecare data cand vorbesc cu un baiat pe care il plac rosesc si se vede prea tare fericirea pe chipul meu iar asta nu-i chiar bine,deoarece se poate intampla ca ei sa isi dea seama si se distruge tot farmecul flirtului.Ce ar trebui sa fac sa ma autostapanesc, sa nu zambesc intruna ca o retarda? happy Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Ana94 a răspuns:

Probabil că eşti o persoană timidă, că aşa păţeam şi eu când nu aveam prieten şi îmi plăcea un băiat.
Eu zic să ai mai multă încredere în tine şi să te porţi normal cu el. Nu încerca să-i arăţi că eşti foarte entuziasmată când eşti cu el sau să râzi întruna din orice lucru, pentru că astfel el ar putea crede că eşti disperată după el. O privire drăguţă, nişte vorbe drăguţe nu strică, dar ai grija să nu pari prea disperată.

| fuzzer a răspuns:

Incearca sa-ti stapanesti emotiile, pentru ca totul porneste de la creier, controleaza-te.

| AlessiaPask a răspuns:

Sa zicem ca si eu eram asa cand am inceput liceul. Iti recomand sa citesti cartea Fluturii de Irina Binder, ambele volume. Asta m-a ajutat mult. Iar un alt sfat ar fi sa iti pui in plan sa fii mai sigura pe tine, sa fii mai indiferenta, sa nu ii arati ca esti entuziasmata. Incearca sa comunici cu mai multi baieti, asa o sa capeti incredere. :*