| Dyp17dyp a întrebat:

Salutari! Am nevoie de un raspuns cat mai complet, dau funda celui/celei care ma va ajuta. Ideea e ca rosesc repede, din orice. Imi vine greu, astfel, sa ma apropiu de ceilalti, caci faptul de a rosi ma face sa ma simt stanjenit, sa nu ma mai simt in largul meu. Am ajuns la starea in care daca pornesc spre clasa unde e fata de care imi place, incep sa rosesc imediat. Ce as putea sa fac ca sa controlez asta? A avut cineva o experienta asemanatoare? Daca da, cum a rezolvat-o? Ce sfaturi imi dati?

Răspuns Câştigător
| Axys a răspuns:

Sal prietene eu in primul rand te-as sfatui sa ai incredere in tine incerca sa te gandesti la ceva frumos trebuie doar sa te controlezi psihic adica la emotiile tale sa le lasi poate din cauza asta rosesti incurajeazate singura incerca sa te linistesti cu tine insuti happy gandeste-te ca nu rade nimeni de tine si c nu te priveste nimeni urat ca sa te roseti fa-ti propria ta imagine vizuala frumoasa (incerca de pe acum inchide ochi si imagineazati ceva frumos ceva placut tie si vezi ca vei zambi si e fiecare data cand te simti stanjenit inchide un pic ochi si imagineazati ca tu nu te vei mai rosi ) fi tare pe tine eu te incurajez pentru la mine a mers stiu ce insemna

1 răspuns:
| Axys a răspuns:

Imi cer scuze daca am gresit un cuvant happy sau am mai mncat vreo litera