| Marian112p a întrebat:

Deci sora mea a fost violata acum 4 luni de un om mascat si cu manusi in mana. Nu avem nici un raspuns din partea politiei, momentan singurul raspuns este ca nu se poate descoperi autorul... Oare au cum sa dea de el adica este in zadar toata treaba cu politia. Avand in vedere ca era unu mascat si cu manusi cum dracu dau de el daca in 4 luni nu au dat inca de el!?

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

E posibil ca acel autor necunoscut să repete figura. Odată, de două ori... dar la un moment dat va comite o greșeală. Și atunci va fi prins. Cât durează asta? Poate luni, poate ani... poate niciodată, dacă nu se pot corela cazurile.
Mai important pentru sora ta este să primească suport psihologic și toată dragostea familiei.

| doctorandus a răspuns:

Cercetarile penale dureaza. Se pot cerceta doar urmele lasate (de ex. ADN) si chiar daca ar obtine profilul ADN si nu ar avea suspecti de controlat tot degeaba.

Politia nu e CSI Las Vegas.

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine este greu de gasit asemenea indivizi.

| LoveSleep a răspuns:

Sigur n-a fost pe roluri? Suna un pic cam fancy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar daca individul se va ascunde tot va fi descoperit odata si odata