| R4zvyyy a întrebat:

Dacă îmi bat joc de un copil la școală ce a fost la orfelinat, pățesc sa am treaba cu politia / protecția copiilor? Întreb asta deoarece am fost amenințat de parintii copilei ca ma da pe mana politiei sau ceva de genu.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, poliția sau Protectia Copilului intervin în cazuri mai grave, cum ar fi violenta fizica extrema.
Vin și eu cu o întrebare: ce satisfacție îți aduce să-ți bați joc de un om care a fost la orfelinat? Crezi că a ales el asta?
Ceea ce faci denota lipsa de empatie, compasiune și maturitate.

| R4zvyyy explică (pentru anonim_4396):

Pai eu sunt o fire care ma enervez foarte usor cand sunt barfit, sa fiu injurat de mama sau chestii d-astea, iti dai seama ca eu reactionez putin mai dur.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Moral, ar trebui sa fii multumit ca nu ai trecut si tu prin ce a trecut acel copil.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti avea necazuri foarte mari.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca exista acte de violenta asupra lui se prea poate sa intervina politia...

Insa tu dormi bine noapte acasa la tine la caldurica cu parintii langa cand stii ca ziua ti-ai batut joc de un copil de la orfelinat?

| dullcat a răspuns:

Da, poti intra in belele, asa cum au spus parintii acelui copil. Nu te-ai gandit nicio clipa unde va duce situatia asta? Sau in general esti un bully fata de altii si ti-a mers cu ceilalti? Maturizeaza-te si lasa prostiile astea.Mergi la un psiholog si nu mai abuza pe altii pentru probleme tale.
Oricum pentru astfel de oameni viata e amuzanta, iar copiii lor, daca vor avea, sfarsesc tot victime ale hartuirii, ca sa isi invete lectia.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Foarte urat gestul făcut, nu știi cum este să trăiești la orfelinat din cauza unor oameni care știu doar să se reproducă și atat.
Tu ești doar un plod răsfățat care nu i-a lipsit mai nimic, ca și prezenta părinților contează.
Uită-te în propria gradina înainte sa arunci cu pietre în alt om, nu ești în măsura să judeci, mai ales un om care a dus o viata cu siguranță de 2 ori mai grea ca a ta și a avut puterea de a continua.
Chiar urăsc copii bullyng, tu din păcate ești unul, nu prea știu ce poți pății ca bineînțeles doar părinții " răsfățatului" ( adică ai tai) pot pati ceva.

| 199onur7 a răspuns:

Vreo câțiva ani așa de pușcărie meriți 1000%%%% să-ți revi și sa fi om din nou și sa nu-ti mai bați joc de oamenii.

| Sapersters a răspuns:

Ești un gunoi pentru că jignești o persoană fără motiv!