| anonim_4396 a întrebat:

de 5 luni de zile vorbesc cu un baiat. eu am 13 ani si el 20. prima oara cand ne-am cunoscut pot spune ca el a dat in vrajeala cu mine si eu am inceput sa fac la fel. ne-am pus impreuna peste cateva zile si de atunci sunt cu el. a fost bestiala clipa cand a inceput sa fileze cu mine.
si am fost si certati, dar ne-am impacat iar si iar. erau clipe cand era nervos uneori ma respingea, dar nu numai pe mine, ci pe toata lumea. cel mai bun prieten a lui, pe mine, deci pur si simplu pe toti din jurul lui. in cea mai mare parte eu am fost vinovata. cica a auzit de la o prietena de-a mea ca eu " il insel", ceea ce nu era adevarat. fata aia era invidioasa pe mine ca eu sunt cu el si multe. si in ultima vreme cam au intrat multe obstacole intre noi. jumatate din sat stie ca eu sunt impreuna cu el. aproape jumatete din sat. sunt multi care au incercat sa ne desparta cu motivul ca el este insurat si are femeie si copil. lumea il invidiaza pentru ca e frumos, istet si are bani. problema e ca el este genul de baiat " mai golan". a intrat in multe probleme. de cateva saptamani in coace mai este o curva care fileaza cu el. da in fine, si el sta cu ea numai sa o f**a. ba chiar faptul care m-a enervat cel mai tare este ca, cand eu m-am certat el( acum 2 saptamana) a 2-a zi, fiind duminica( si noi mereu ne ducem la biliard, mai mult fetele la un suc si baietii la biliard) el s-a sarutat cu curva aia in fata mea. eu am iesit plina de nervi pe usa din magazin si voiam sa plec acasa dar cel mai bun prieten a lui( si "fratele meu"; ma inteleg ca un frate cu el. imi spune tot, ii spun tot) a venit dupa mine si m-a oprit. din cauza mea, fratimiu s-a enervat, si s-a dus la el si cat pe ce sa il ia la bataie si pe el si pe curva aia. dar eu l-am linistit. fratimiu m-a luat inapoi la magazin si am mai ramas acolo pana mai spre seara. eu i-am cerut lui pisi meu o gura de bere. am luat o gura si dupa am varsat tot restul berii.pe mine ma tinea fratimiu in brate in acel timp. pisi, dupa vine la mine si imi spune de ce am varsat berea. "eu am spus si ce? am facut ceva rau?" si s-a enervat si nu a mai vorbit cu mine deloc.eu in clipa aia m-am dus la baie cu o prietena. dupa ce plec eu, fratimiu a luat o sticla plina cu bere si a aruncat-o pe el si pe parasuta aia. eu ma uitam la curva aia ca e uda dar nu stiam de ce. vine iar fratimiu langa mine si il intreb ce a patit aia. era uda de bere fiindca a aruncat el in ei. eu am inceput sa il iau la misto pe pisi, cu toate ca eram suparata si ascundeam tristetea printr-un zabtet fals. am inceput sa il chem langa mine, sa stea pe scaun, el a refuzat dar eu il intreb de ce isi bate joc de mine. el a spus ca suntem despartiti si nu mai avem nici o treaba. eu am zis ca daca tine la mine nu se pupa cu aia de fata cu mine. in clipa aia i-a dat ochii in lacrimi, a rupt tacul de la biliard si a plecat. nu mai dura mult si plecasem si noi( toti 15, toata gasca) de la biliard. curva aia si cu inca una voia sa ne ia la bataie pe mine si pe cea mai buna prietena a mea ( mai mare k 2 ani ca mine) din cauza baietiilor. pe mine voia sa ma bata curva aia care s-a sarutat cu a meu, si alta parasuta pe priettena mea din cauza lu fratimiu ca e impreuna cu el. cand sa plecam le-am auzit pe alea ca era vorba de bataie. eu m-am enervat si l-am chemat pe fratimiu. atunci eu si prietena mea am plecat acasa de brat cu el. fratimiu si cu prietena mea se sarutau de fata cu alea. ele mureau de ciuda. cand sa coboram la vale, pisi meu era oprit la popice. l-am intrebat ce e cu el, el nu mi-a raspuns, si eu i-am spus sa nu ma mai caute in viata lui. dar nu a fost asa. seara aia eram foarte suparata. eram cat pe ce sa imi iau viata. i-am trimis multe mesaje si sa il sun dar fara rost ca avea telefonul inchis. din cate am inteles de la fratimiu isi facuse de cap in aceea seara din cauza mea. dupa seara aia, a doua zi seara il sun. imi raspunde. am vorbit multe cu el, dar, eu i-am cerut un ultim sarut si un ultim te iubesc inainte sa ne lasam definitiv. a spus ca imi da raspunsul urmatoarea zi. trecusera noaptea si pe la 10 eu il sunam. eram in pauza la scoala. il intreb care a fost decizia si el a spus ca e de acord, normal. seara, imi da un mesaj :" ce faci ingerasule, ma mai iubesti? mie imi pare rau pentru certurile avute. acum imi dau seama ca te iubesc, imi pare foarte rau, suna-ma te rog!" eu l-am sunat si am stat in telefon 5 ore continuu. de la 23, pana la 3 dimineata. au fost multe lacrimi varsate in acele ore. si eu si el. amandoi am plans. atunci ne-am impacat iarasi. acum 5-6 zile trecute, sa certat cu fratele celui mai bun prieten a lui (stiti deja ca cel mai bun prieten a lui e si fratimiuwinking ) din cauza la curva aia care sa sarutat cu pisi meu, fiindca acum si el sta cu aia. fratele lu fratimiu i-a spus lu pisi ca nu tine la mine, si a fost o vrajeala in 5 luni de zile( eu una ma gandesc ca daca era o vrajeala ma mai cauta in 5 luni de zile?) el sa taiat pentru mine. sa imi arate ca tine la mine. arunci am vorbit iarasi 3 ore continuu la tel. mi-a spus ca totul se intampla pentru mine, sa vad eu ca tine el la mine. adevarul e ca undeori cand imi spunea te iubesc eu aveam tendinta sa ii spun ca nu il cred. il iubesc si foarte mult. voi ce credeti ca este intre mine si el? o vrajeala sau chiar o dragoste? adevarul e ca, cum am mai mentionat si mai sus, daca nu tinea la mine nu ma mai cauta in 5 luni de zile. voi ce spuneti?

daca vreti sa mai vorbim in legatura cu acest subiect, luati id meu: fathanebuna.

dau funda si vot. multumesc frumos!

2 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Doamne I don't want to see. ai scris cam mult.Eu nu stiu cum ai mai putut fi cu el cand a fost si cu aia, s-au sarutat in fata ta, si inca mai e cu ea.Eu te sfatuiesc sa il lasi in pace, are si 20 de ani oh go on, unu'mai mic si mai ok nu ai putut sa iti cauti? Si daca tine la tine, te va cauta el.

| zuuzuu09 a răspuns:

Pai,uau! interesant tot ce ai spus tuh`O colega de`a mea, a avut aceeasi problema ca tine! are 14 ani si a stat cu unu de 25straight face [era insurat si copii] nu a fost o dragoste intre ei! chiar daca el era mai golan! e o vrajeala.nu conteaza ca te-a cautat! sa nu ai incredere in toti straight face cauta`ti un prieten mai de varsta ta! mai mare ca tine cu vreo 2, 3, 4 ani~nah, el daca se da la toate tipele.se saruta cu ele in fata tahstraight face iti dai seama ce fel de baiat estraight face nu e o dragoste intre voi.e o joaca nebuneascastraight face[sper ca ti-am fost de ajutor...succes! puppy dog eyes]