| xMaraLovesMiley a întrebat:

Decii` imi place de un baiat... dar sunt cu altul care din intamplare este fuarte bun prieten cu el! Dar nu stiu ce sa fac?! Adica mereu se poarta frumos cu mine[toti se poarta] dar nu stiu daca si lui ii place de mine... ce sa fac?

4 răspunsuri:
| kidulinha a răspuns:

Poate fi doar politicos, pentru ca esti iubita celui mai bun prieten al lui. Nu risca sa flirtezi cu prietenul lui, risti sa-i pierzi pe amandoi.
Si nu e frumos asa ceva. Te desparti de prietenul tau actual daca nu-ti mai place de el. Dar nu poti sa fi impreuna cu cel mai bun prieten al lui. Le-ai strica toata prietenia si asa ceva este urat.

| byby_5696 a răspuns:

Eu zic sa-l alegi pe cel care-l placi mai mult,incearca sa faci cumva as vezi care te place si pe tine mai mult,sau cu care te simti mai "in largu tau",da grabeste-te sa alegi unu, nu cumva sa-i faci sa se certe daca sunt asa buni prieteni, sau ai putea sa-i pierzi pe aman2 si sigur nu vrei asta, papa

| DiDu_7700 a răspuns:

Fix aceeasi situatie o am eu acuȘ-s

| Addaa_8733 a răspuns:

Pai,mai bine i-ai spune prietenului tau actual aceasta problema(stiu ca o sa se eneveze) dar totusi incearca sa-l faci sa inteleaga ca tu esti atrasa de prietenul lui cel mai bun. Sfat:Inainte sa faci asta i-al deoparte si vorbeste in particular cu baiatul care iti place sa afli parerea lui despre tine si apoi iti vei da seama daca merita osteneala.Fi intrazneata! Succes!(Funda?)