| xRoxănel a întrebat:

Deciiii! E o poveste lungaa! Sper sa aveti rabdarea necesara sa o cititi! Voi incepe cu inceputul ca sa intelegeti mai bine! big grin Veneam de la liceu. (fac navetachatterbox) De obicei merg acasa cu un om pe care il cunosc si care e mereu acolo cand scapam de la liceu! In fine! chatterbox Asta e mai putin important. Cand sa ma urc in masina, el era acolo! [Marius] >8- Am fost nevoita sa stau la el in brate pentru ca mai trebuia sa urce cineva. Zis si facut! big grin Taceam amandoi pana cand am auzit un scrâncet laughing Il dureau picioarelehee hee [sunt grea cat de cat :-s] Mi-am cerut scuze pentru ca il omoram cu zile si mi-a zis ca nu-i nimic, ma pot revansa dandu-i numarul meu devil Am zambit in timp ce isi scotea telefonul din buzunar si i-am dictat numarul whistling Asaabig grin Am ajuns acasa cu un zambet mare cat casa >8- insa fara sa cred macar pentru o secunda ca ma va suna. In timp ce iesisem la o plimbare aud telefonul sunand! Era el >8- [Aveam numarul pentru ca imi daduse beep in masina] Am raspuns calma desi inima imi batea foarte, foarte tare love struck Ma rog...am vorbit ce am vorbit (nimic important), despre scoala (am aflat ca este la acelasi liceu ca si mine, clasa a 12-a ) si alte banalitati chatterbox Tot asa pana cand am inceput sa vorbim in fiecare zi! M-am indragostit de el fara sa imi dau seama. Se poarta frumos cu mine. Avand in vedere ca are prietena de 2 ani ( am ramas socata cand am auzit ) vorbeste foarte deschis fata de mine si nu se fereste cu nimic. Din cate mi-am dat eu seama s-a cam plictisit de prietena lui. Ce m-a facut sa cred asta? Ei bine, vorbeam intr-o seara la telefon cand l-a sunat sa iasa afara ca era in fata casei lui laughing) iar el a lasat-o sa astepte 10 minute ca sa mai vorbeasca cu mine. Alta faza care m-a socat de-a dreptul a fost cand mi-a pus o întrebare foarte ciudata : Daca mi-as lasa prietenul pentru el :O (da, am prieten de 2 saptamâni straight face nimic serios oh go on) la care eu i-am raspuns tot cu o intrebare "tu ti-ai lasa prietena pentru mine ". Bineinteles ca nu a raspuns ceea ce m-a facut sa cred ca putin acolo tot mai tine la ea. Oricum de plictisit bag mana în foc ca s-a cam plictisit. Sau poate ma insel,nu stiu!thinking Nelamurirea mea? Ce sa fac? Ce sa cred din toate astea? Desi nu ne stim de foarte, foarte mult timp, tin la el. Si ce m-a uimit in toata chestia asta e ca el a fost cel care a facut primul pas cerandu-mi numarul puppy dog eyes Dar nu stiu care e alegerea corecta! Daca are prietena e o cauza pierduta? Nu sunt genul care sa ma dau batuta insa UNEORI am proasta impresie ca aici nu e treaba mea. Desi,CATEODATA, si el imi da impresia ca ma place ( zic cateodata pentru ca nu intotdeauna se intampla sa se poarte dragut; mai are unele momente cand ma face sa cred ca nu are chef de mine) Ar fii mai bine daca mi-as vedea de ale mele? [ mai ales daca ma insel si nu ma placestraight face ] Faza nasoala e ca nu pot sa stau fara el sad Daca nu vorbim o zi ma simt aiurea :-s Chiar nu stiu ce sa fac! Va rog mult sa ma ajutati! Orice sfat e binevenit!

Multumesc mult ca ati avut rabdarea sa imi cititi romanul si imi pare rau daca am facut greseli de ortografie sau daca v-am plictisit! Sper sa ma puteti ajuta! Multumesc inca odata!

PS: cel mai bun raspuns are fundita+vot, logic! Va pup :*!

Răspuns Câştigător
| Rebeccadamia a răspuns:

Buna iubita! Te sfatuiesc sa ii propui sa luati o pauza, pana se va desparti de iubita lui. Apoi puteti avea o relatie frumoasa, si totul va fi bine. Daca el nu renunta la ea, inseamna ca nu e destul de hotarat inca.Si iti mai spun un lucru, cu cat astepti mai mult, si vorbesti mai mult cu el, cu atat mai mult rau iti faci singura, si nu vei putea renunta cu usurinta la el. Sfatul meu este sa incerci sa inchei conversatiile cu el, macar pentru o perioada de timp, si astfel el va fi nevoit sa ia o decizie, din care si tu iti vei da seama ce e in mintea lui cu adevarat! Te pup

11 răspunsuri:
| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Mie mi se pare o prostie,cand un baiat sa se dea la alta,avand prietena.
Adica,cum iti doreste inima...
Nu decidem noi pentru tine!
Dar eu zic mai bine, sa vorbeasca cu prietena lui, sa ii spuna ce si cum, iar dupa ce este "solo", atunci poti a fii cu el.Mai ales, din cate am inteles, si tu ai prieten.
Asa ca, gandeste-te.Baiatu ala e cu o fata de 2 aniwinking.Iar tu il cunosti de putin timp.
1.Lasa-i sa-si rezolve problemele.
2.Cunoaste-l si tu mai bine.
Aparentele inseala.winking

| Anonima264 a răspuns:

Nu ai facut nici o greseala!
Daca tii la el nu ar fi rau sa il intrebi daca tine si el la tine, dupa ce tiam citit eu am inteles ca te place!

| Costache_Tin_1956 a răspuns:

Daca vei fi cu el vei pati la fel ca prietena lui.

| knoxfcsb a răspuns:

Poate vrea doar sa te arda si dupa aia gata mai e si varianta eu stiu cand prietena nu ii da sa se duka la alta sti sau si pariuri sau mai stiu eu alte prostii aia din masina de a trebuit sa stai la el in brate nu cred eu ca a fost asa dintr'o data era planificat si ca sfarsit e nasol oricum sa fii cu cineva din bloc cartier strada liceu etc deoarece mereu o sa existe barfe bagaciosi si etc

| Anemarrie124 a răspuns:

Eu cred ca si el tine la tine altfel nu ar m-ai sta cu tine...ar trebui sa purtati o discutie serioasa sa-i spui ce te doare sa-i spui tot ce simti pentru el, poate si el simte aceleasi lucruri, atunci totul va fi bine, daca el nu simte la fel..intereaba-l de ce s-a bagat in viata ta.Nu puteti continua asa.In cea ce priveste ca nu poti sa stai o zi fara el, te inteleg, ieri m-am despartit de prietenul meu pe care tot Marius il cheamasad si eram la fel dupa el si inca sunt, dar viata iti, mai da si cate o palma.
sti cum e "Un sut in fund e un pas inaintehappy" Succeshappy Sper ca te-am ajutat

| Adrian_Grasuţu_1995 a răspuns:

Buna Roxanel, ti-am citit povestea si mi se pare una draguta..totusi faptul ca are prietena care se pare ca este si o relatie serioasa..iti cam incurca planurile thinking ..totusi..daca sunteti deschisi unu altuia. dupa cum ai zis..ar merita sa iti iei inima in dinti si sa vorbesti cu el toate aceste lucruri pe care l-ai impartasit cu noi..sunt sanse sa te placa si el..sau poate tine la tine doar ca la o prietena..sincer iti spun. vorbeste cu el..nu te sfii..doar asa poti afla adevarul. poate va fi un final fericit..sau poate nu, totusi nu e END Of the Earth happy..so keep calm and mult noroc. sper din suflet sa iti iasa asa cum doresti tu.dar important e sa vorbesti cu el acesti lucruri.

| xRoxănel explică (pentru Adrian_Grasuţu_1995):

De obicei nu ma tem de chestii din astea! Intotdeauna mi-a placut sa spun lucrurilor pe nume insa de data asta e altceva! Imi este frica sa nu se strice prietenia dintre noi! :-s Daca el nu ma place si afla ca eu il plac ma va evita (presupun) de teama sa nu ma raneasca sau ceva de genul asta! (il cunosc si stiu ca nu ii place sa faca lumea sa se simta prost) sad

| Adrian_Grasuţu_1995 a răspuns (pentru xRoxănel):

Nu trebuie sa-ti fie teama ca vei strica prietenia.el da, se va simti aiurea in preajma ta.dar tu daca ii vei arata ca nu are de ce..va veti mentine prieteniahappy. Incearca. :*

| Stefanuccio a răspuns:

Totusi nu stiu ce sa spun e o chestie unpic delicata....incearca putin sa-l ametesti, incearca sa faci dragoste cu el gandeste ce are aia si nu ai tu....si umple golurile, sper ca ti-am fost de ajutor.

| SlimShady_2126 a răspuns:

Deci daca are prietena si el a facut primul pas cerandu-ti numarul ai sanse cu el incearca sa vorbiti despre voi 2 despre sentimentele pe care ti le poarta si afli atunci.

| xRoxănel explică:

It doesn't work crying I'am zis straight face nici o diferenta!:-s mi-a zis ca a ramas fara cuvinte! nu stia ce sa zica! pur si simplu tacea! apoi am schimbat eu subiectul oh go on cred ca asa a fost sa fie! voi incerca sa pastrez distanta si ce se va intampla se va intampla! multumesc mult pentru ajutor si pentru ca nu m-ati luat in ras!puppy dog eyes:*:* va puup