| Pe Bebelina O cheama DaNa baai a întrebat:

Definiti-mi si fie va rog fumos expresia "o fata buna". Asta find sspus de catre un baiat. Voi la ce va referiti cand spuneti asta?

12 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Spui ``o fata buna``, imediat cand spui fata faci aluzie la comportamentul ei, la modul de a fi, adica nu o parasuta, ci o fata cuminte, buna
Daca ai spune ``o tipa buna``, atunci da s-ar referi la modul in care araa la cat de sexi e e. a
parerea mea.

| Alex0194 a răspuns:

Pai daca e ceva de genu ''Mama ce buna e asta" inseamna ca e sexy.

| lovenotsex a răspuns:

Eu cand zic "o fata buna", ma refer la o fata frumoasa, care are acel ceva, care sa te atraga. Dar evident aceasta expresie poate diferi de la baiat la baiat, fiecare are caracterul si gandirea lui, unii se gandesc numai cum sa o bage in pat pe respectiva, iar alti se gandesc ca "o fata buna", e aceea care e pentru el si crede ca le-ar sta bine impreuna cu ea. Dar depinde si de la fata la fata, depinde cum arata o fata cum se comporta o fata, cum accepta o fata aceasta replica, uneia poate sa ii convina sa fie un compliment, dar alteia poate sa o deranjeze. Dar grosso modo este o expresie referitoare la aspectul fizic al fetei.Mai rar se spune asta despre o fata de treaba,"buna"(perfecta ca si caracter). Ciau!

| Emma a răspuns:

Asta fiind spus de un baiat se refera la faptul ca arata bine si ca ar fi buna de...big grin
Sper ca te-am lamurit:p
XoXo

| alone a răspuns:

Corp atragator la asta se refera d obikei baieti cand sp despre o fta ca e buna

| Dan a răspuns:

Se intelege in felul urmator: fata care respecta principile morale, adica nu umbla cu mai mult baieti, este cuminte, docila, si pura.Noroc!

| LCD a răspuns:

"ce buna-i asta"
"ce buna esti"
se refera la corp tongue
ai corp fain

| aangelia a răspuns:

"o fata buna" thinking o fata cu sani, fund frumos ...cam asta intelegi din expresia asta de la un baiat in zilele astea

| anananana a răspuns:

Pai da cand spui fata buna are 2 intelesuri : 1. fata buna de aventura si fata buna la suflet sau mnah. asta cred eu:d

Răspuns utilizator avertizat
| Daniel TM a răspuns:

Cuminte si devreme acasa

| ralukutzza a răspuns:

Pai daca spune ''o fata buna'' se refera la personalitatea si caracterul ei la sufletul pe care il are... daca zice ''e buna'' inseamna ca ai un corp frumos.