| BogdanAnonim a întrebat:

Despre ce pot vorbi(cat mai multe subiecte) cu o fata de care imi place si cu care am inceput sa vorbesc?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Nu vorbi despre un subiect anume, cu fetele nu esti ca la teste, sa mergi cu lectia invatata.
Cu fetele trebuie sa fii spontan.
Te legi de un aspect, faci o gluma pe seama ei, si te adaptezi in functie de modul in care parcurge conversatia.

Subiectele astea "care pot fi vorbite" cel mai adesea sunt banale, si le plictisesc.
Daca vrei sa ai succes, incearca sa le starnesti, sa le contrazici, sa o faci intr-un mod unic, sa te diferentiezi de ceilalti.

In general subiectele astea fixe pe care le vrei tu sunt legate de muzica, de scoala, de filme, si crede-ma, fetele sunt satule sa raspunda la acest gen de interogatoriu.

Fii diferit, fii inedit.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti vorbi despre orice, exceptie facand sexul.
De la vreme, macare preferta, sport preferat, emisiuni la televizor, filme, geografie, istorie, masaje, plimbari, calatorii, excursii, ora preferata, profesori, scoala, gradinita, cariera, sport samd.

| SkyPilot a răspuns:

Spune-ne si ce varste aveti. Ce puteti discuta depinde de varsta.
Unul din subiectele care merg cel mai bine este "ea". Ii va face placere sa vorbeasca despre ea, iti arati interesul si afli lucruri pe care le poti folosi mai tarziu ca sa stii unde sa o scoti, cum sa o distrezi si cum sa ii faci placere. Las-o pe ea sa vorbeasca mai mult!