| littlegirl1156 a întrebat:

Despre ce pot vorbi dupa ce ma sarut prima oara cu un baiat?

Eu, daca sincer, ma blochez si nu stiu despre ce sa vorbim(

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ai emotii mari,se pare...happy
Nu te pierde,lasa sarutul sa vina si bucura-te de toata savoarea si dulceata lui,uita de "subiectele" de conversatie,daca te "blochezi",marturiseste exact lucrul asta,spune ceea ce simti,nu e nici o nenorocire sa spui "m-am pierdut,nu mai stiu ce sa spun,mi-au fugit toate cuvintele din minte",cel putin vei fi sincera si va sti si bietul baiat ca sarutul lui nu a trecut neobservat...
Si cand iti revii, o sa-ti aduci aminte si ce va conversati inainte de sarut, asa ca poti relua discutia de acolo de unde a ramas!
Fii naturala, fii sincera, fii tu!
Nu-i greu!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baietii uras faza cand fetele se blocheaza is tremura si se uita in gol, ca si cand s-ar teme sa nu fie mancate de el.
Intreaba-l ce mai face, ce planuri are pe maine, poimaine. Povesteste intamplari haioase, discutati despre care e mai bun:cola sau pepsi, etc.

| littlegirl1156 explică:

Merci de sfaturi. Sper pe viitor sa fiu mai descatusata si sa nu inimeresc intr-o situatie banala in care dupa sarut nici sa nu ma pot uita in ochii lui de parca mi-ar fi rusine.