| anonim_4396 a întrebat:

Din cauza unui incident oarecum vechi (acu o luna), recent am inceput sa am niste vise foarte neplacute in care visez ca ma tradeaza. (ma refer la prietena mea)
La inceput n-am dat importanta, dar acum nu pot sa mai dorm noapte si nici nu mai vreau ca sa devin foarte obosit inainte sa adorm. Chiar si cand adorm foarte, foarte obosit, sa evit sa mai visez/sa-mi amintesc ce am visat, mai sunt nopti cand am vise neplacute despre ea.
Nu pot sa mai am discutia asta cu ea. e deja constienta de situatie.
As vrea un sfat in legatura cu asta.

Ca si exemplu, ultimul vis a fost asa :
"... am visat ca ma mutasem de la camin cu "cel mai bun prieten" la apartament
chestia era ca el si cu prietena mea erau impreuna.
cand am ajuns in dormitorul meu, fostul lor dormitor, am gasit pe pat un aparat care filma si inregistra pe el, iar cand i-am dat drumul, ea se comporta cum facea cu mine la webcam si era si dezbracata in filmulete.
Visasem asta in sensul ca ea se filma pentru el, sa ii faca pe plac si era foarte fericita..."

Credeti-ma ca sunt foarte neplacute visele si de fiecare data cand ma trezesc ma simt sfasiat pe dinauntru.
Singurul lucru care ma tine drept e ca o iubesc si ca ma simt bine cu ea, dar in lipsa ei... ma simt la pamant.

4 răspunsuri:
| Annellise a răspuns:

Draga Rino,
Cel mai bine ar fi sa te gandesti, ca visul ramane vis. De multe ori trebuie sa iei din vise doar partile bune. Gandeste-te ca este inversul visului => ea nu te va insela niciodata si iti va fi mereu alaturi. TOate lucurile care le visezi sunt chiar invens. Daca vei gandi asa, posibil sa scapi de aceste visuri neplacute. Incearca sa te gandesti la lucruri vesele, placute, care te fac sa zambesti inainte sa adormi, poti chiar sa asculti o melodie (melodia voastra) care sa te faca sa zambesti si sa adormi linistit. Poti chiar sa iei o poza de a ei si sa o pui sub perina...gandind astfel ca `vei alunga cosmarurile`. Mintea ta o poti modela cum doresti tu, toata chestia este psihologica! Depinde de tine daca vrei sa renunti la aceste vise sau nu.gandeste pozitiv, totul va fi bine, relaxeaza-te, nu mai fi speriat ca te va trada.

MUlta bafta, sper ca am fost de folos.
Te pup :*

| ralucutza12345 a răspuns:

Te-ai gandit ca poate ai nevoie de un psiholog? nu vreau sa mi-o iei in nume de rau, dar dupa parerea mea ai ajuns destul de departe si ti-ar fi de mare ajutor sfatul unui specialist. Nu trebuie sa-ti fie rusine sau sa te simti jenat. tuturor li se pot intampla astfel de lucruri. important e sa te faci tu bine. Succes!

| Cristi1397 a răspuns:

Http://adprice.ro/cum-fac-sa-scap-de-cosmaruri/ incearca sa faci ce scrie pe site-ul care l-am postat. Bafta