| Mya a întrebat:

Din ce motiv se intampla ca sentimentele unei persoane sa dispara atunci cand ii sunt impartasite? Ingamfare, un scop atins, divertisment, egoism? De fiecare data cand simt ca cineva incepe sa ma iubeasca, interesul meu scade si imi doresc ceva nou. Mi-e teama ca astfel nu voi reusi sa am o relatie de ani de zile, ca nu sunt demna de iubire.Mentionez ca nu-mi place sa las suferinta in urma mea, doar sentimentele de dragoste dispar! Am nevoie de opiniile voastre, indiferent daca ma veti blama, vreau sa schimb situatia si sa reusesc sa pastrez sentimentele de iubire pentru actualul, fiindca el s-a apropiat foarte mult de mine, iar eu deja simt ca ma racesc, lucru care mi l-a si reprosat!

Răspuns Câştigător
identitate
| identitate a răspuns:

Pentru ca iti cam plac barbatii pe care nu poti sa-i ai.happyNu esti singura asa ca nu te ingrijora, e ceva des intalnit.Cauzele sunt mai greu de precizat avand in vedere ca nu stiu trecutul tau. O cauza larg raspandita e lipsa tatalui si din pacate sunt multe femei care au crescut fara tata.Nu vor de obicei sa fie iubite ci doar sa faca barbatii sa le iubeasca.Cand se intampla, dispar ca magarul in ceata.happyE si o razbunare indirecta pe "tata" si directa pe barbati.In plus se si tem ca o sa se obisnuiasca cu iubirea unui barbat pentru ele si el o sa plece ca si tatal, asa ca pleaca primele. O alta cauza sunt deceptiile din trecut iar logica e aceeasi.Nu stiu daca te incadrezi in una din aceste 2 situatii sau e altceva. Faptul ca iti pui problema daca meriti sau nu sa fii iubita ma duce din pacate cu gandul la prima varianta.
Oricine merita sa fie iubit(a), asa ca termina cu prostiile!
Ce ai putea sa faci tu? Mai nimic.Singurul lucru pe care ai putea sa-l faci e sa intelegi ca nu toti barbatii pleaca. Unii nu pleca nici daca te rogi la Dumnezeu, pe genunchi, plangand seara de seara.happy
Ce ar putea sa faca el? Foarte multe, dar degeaba ti-as spune tie...

5 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Incearca sa va vedeti mai rar si sa faceti lucruri noi.

Dar mai ales, nu renunta atat de usor la dragoste!

| sasha a răspuns:

Asta clar nu e un lucru bun poate intervine plictiseala, tie iti trebuie un baiat care in fiecare zi sa faca ceva nou si diferit, dar asta poti face si tu cere-i prietenului tau sa va petreceti timpu in diferite moduri sa nu aveti timp sa va plictisiti unul de altu, spune-i ca atunci cand simte nevoia sa iti spuna ca te iubeste sa ii iti spuna ca te uraste, sti ce mai bine spune-i lui tot ce ne-ai spus noua, si atunci stie el ce are de facut ca sa nu te piarda, hai incearca si vorbeste cu el despre problema ta, bafta si iubiti-va mult! tongue happy

| Marica_2964 a răspuns:

Nu esti cu nimic diferita fata de altii(altele)... pur si simplu vrei ceva mai bun, ca oricare.In viata sunt unele momente cheie, pe care daca le tratezi cu atentie(asta in cazul in care realizezi cand sunt acele momente), faci sa-ti fie bine, faci bine.si totul e ok! E vorba de inspiratia de moment, de sansa poate, de cat de mult gandesti inainte sa faci ceva, pur si simplu deciziile pe care le iei iti construiesc viata. Poate altii sunt invers decat tine, si ei trebuiesc blamati?

| alexandrag a răspuns:

Depinde de la persoana la persoana, nu la toti li se intampla asta. Asa sunt si eu. Dar prefer sa astept unul care sa nu ma plictiseasca.

| Gulver a răspuns:

Același sentiment împărtășesc și eu și nu-mi găsesc răspunsul, te
înțeleg perfect.