| cotzobello a întrebat:

Credeti ca dupa un timp relatie se schimba? ca sentimentele scad sau dispar? ca partenerii se racesc unii de altii? si atunci ce poti face?

5 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Da, apare obisnuinta, te sperie seriozitatea relatiei sau pur si simplu, vrei ceva nou!

Desigur, sunt piedicii in iubire, dar nimeni n-a zis ca nu trebuie sa lupti pentru a pastra sentimentul...

Răspuns utilizator avertizat
| Alina0491 a răspuns:

E posibil ca relatia sa ajunga untr`un punct " mort " cand partenerii stiu absolut totul unul despre celalalt si can se intampla aceleasi lucruri zilnic. Atunci relatia ajunge una monotona si totul devina obisnuinta, E bine ca in fiecare zi sa ne surprindem partenerul / partenera cu ceva, asa aratam ca ne pasa de cel/cea de langa noi si putem salva relatia de a ajung intr-un " punct mort ".

| DjReal a răspuns:

Dupa 3 ani de relatie si din proprie experienta eu iti zic ca nu se schimba nimic, ba din contralove struck! Intr-o relatie sunt multe chestii vitale daca pot zice asahappyimportant e sa comunicati mult, sa va sustineti in tot, sa va respectati, sa faceti lucruri noi impreuna, sa nu lasati monotonia sa va cuprinda, si sunt mii de moduri de a scapa de asta, trebuie doar sa vretihee heesi oricum cand iubesti gasesti mereu ceva nou in persoana iubitahappysi despartireaa nu vine asa cu una cu doua...
baftahappy

| loving2008 a răspuns:

Pai daca iubirea dispare inseamna ca nu a fost niciodata.Sunt lucruri care pot influenta o relatie:posesivitatea, neintelegerea, etc
http://www.loving.cabanova.ro