| StaRmAgiC a întrebat:

Din intamplare am dat peste o intrebare a unui utilizator, ca de ce nu aratam persoanei care tinem la ea cat de mult o iubim? Ca asa poate ar trece timpul peste noi iar orice urma de dragoste dispare daca nu ii aratam persoanei iubite la timp cat de mult tinem la ea.
In fine.Am incercat si asta cu fostul prieten.
Dar parca refuza orice gest de tandrete din partea mea.
Il iubesc si stie asta.Se vede ca si lui ii place de mine dar el nu face nimic in privinta asta.
Nici nu mai vrea sa se reintoarca la mine.
Nu stiu cum sa recuceresc un baiat care este total dezinteresat de orice, dar in acelasi timp poate fii si atat de copilaros si dragastos.
Nu face nimic ca sa iasa in evidenta mie, insa eu fac multe doar ca sa ma observe.
Poate ca daca as fii indiferenta care am incercat si asta nu-mi merge, fiindca e prea orgolios tipul si nu va face decat sa imi raspunda cu aceeasi moneda"poate chiar si mai rau".
Am incercat timp de un an sa fiu in toate felurile dar nu functioneaza nici una. El n-a mai stat cu nici o fata in acest timp de cand ne-am despartit.
De revelion mi-a spus ca n-a mai tinut la nici o fata cum a tinut la mine, doar ca ii displace comportamentul meu si vrea sa ma schimb.
Ne intelegem foarte bine iar uneori cand ne certam nici unul nu lasa de la el si iese scantei.
Intrebare:Cum fac sa-l recuceresc?

Răspuns Câştigător
| HBK a răspuns:

Nu-i nimic, pana la urma orice problema are solutie, ca atare ca nu e momentul sa criticam si sa fim duri.Deci,feminitatea sa fie arma ta numarul 1.Ca atare, fii cat poti tu de feminina si senzuala atat in vestimentatie cat si in gesturi, fii sexy si atragatoare pentru a-l nauci definitiv si irevocabil. Asculta-l, fii alaturi de el si da-i sfaturile cele mai bune. Chit ca e vorba de job, familie, pasiuni si altele. Arata-i ca esti acolo pentru el si ca in orice moment se poate baza pe ajutorul tau. Nu fi insistenta Avand in vedere ca v-ati despartit, nu e momentul sa fii disperata si isterica. Nu incepe sa ii faci crize de plans si sa-l ameninti ca fara el te arunci de la balcon. Nimanui nu ii plac lucrurile acestea. Cel mai bine, accepta despartirea cu demnitate si da-i de inteles ca esti un om rational, matur si cu capul pe umeri care poate sa faca fata oricarei situatii, chiar daca este una dureroasa si tensionata.

2 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Stii si tu, ciorba reincalzitahee hee
Si totusi, e asa greu sa spui persoanei iubitei cat de mult tii la el...

| cornculapte a răspuns:

laughing Tu crezi ca e greu? Eu incerc sa-mi dau seama ce as putea sa fac cu un specimen care nu vrea sa se schimbe, nu vrea sa ma critice sau sa-mi spuna ce-l deranjeaza la mine de teama sa nu ma schimb pentru el, izbucneste in feluri la care nici nu te astepti, imi spune mereu ca tine la mine si se vede asta, dar de multe ori crede ca e o pacoste si ca mi-ar fi mai bine fara el. Am precizat ca e incredibil de incapatanat si nu accepta absolut nimic? Mereu are un NU categoric in buzunar. big grin
Pe scurt, nu se schimba, nu vrea sa ma schimb, vrea sa se rezolve totul de la sine, dar nu misca un deget. Tare, nu?