| tbxx a întrebat:

Din pct de vedere religios, e pacat sa te uiti la filme porno?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa e.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Cui îi pasă?

| kidulinha a răspuns:

Din punct de vedere religios e pacat :
- sa te saruti cu o pers
- sa ai contact fizic cu o pers
- sa vorbesti despre sex
- sa te uiti la filme porno
- sa te gandesti la sex
- sa te masturbezi
Din punct de vedere religios, toate astea-s pacate pana ce te mariti. Si chiar si dupa nunta, filmele porno si masturbarile sunt pacate. Si sexul, daca-i facut din placere.
Serios acum, mi se pare f stupida aceasta idee.
Fiecare crede ce vrea. Eu de exemplu, cred ca nu este pacat, este autocunoastere, atata timp cat nu te uiti de 7 ori pe zi. Si cred ca nici una de mai sus nu este pacat.
Dar asta e parerea mea. Ti-am mai zis, fiecare cu credinta lui. :* daca tu crezi ca e pacat sa te uiti la filme porno, pai asa e laughing :* Dar pentru tine, nu si pentru restul':*

| liviu89 a răspuns:

Din puct de vedere religios e pacat sa stai pe internet, din punct de vedere religios trebuie sa faci sex doar pentru a face copii, din punct de vedere religios ar trebui sa mergi in fiecare duminica /zi la biserica si sa te rogi, din punct de vedere religios trebuie sa faci o multime de posturi, din punct de vedere religos trebuie sa iti ierti toti cei care ti au gresit vreodata, din punct de vedere religios trebuie sa dai bani la biserica.
U faci toate astea? Nu prea cred asa ca poti sa te uiti si la filme porno.:d sper sa iti fi fost de ajutor chiar daca nu ti am raspuns la intrebarea ta si acum sa te uiti la filme porno cu constiinta impacata.Religia e fondata pe o carte scrisa de om asa ca thinking intelegi tu

| tbxx explică:

Si te mai impartaseste daca ii zici la preot?

| smile21 a răspuns:

Daca nu ar fi fost dumnezeu nu ar fi fost nimic filmele porno deci ce reiese ca omu a creat filmele acestea tot prin dumnezeu

| D3eaa a răspuns:

laughing)da...pai asta cu siguranta e pacat...''filme porno.iauzi'. esti adult ca sa te uiti. sunt niste carti ca un fel de biblie si spune ce trebuie sa faci si ce nu scrie ceva de genu daca te uiti la filme videoclipe pornografice iti spurci vederea.''e pacat'' in fine fai ce vrei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este păcat, se zice că sunt de la diavol și că sunt deocheate.
De aici rezultă că e păcat și să te și masturbezi.
Deci... spor la treabăwinking.

| IamIce a răspuns:

Mhmm
la spovedania popa m-a intrebat daca m-am uitat pe reviste porno
cred ca da
:d