| anonim_4396 a întrebat:

Dl kati ani credeti ca ar trebui o fata sasi inceapa viata sexuala?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bai prostilor, la 15 ani? La 15 ani ar trebui sa inceapa un nou capitol dintr-o carte de fizica!
Daca o sa ma taxezi cu voturi negative, esti invitata mea. Dar o spun spre binele tau!
Viata sexuala este cel mai bine sa o incepem pe la 17 ani si jumatate. Atunci sunt toate organele bine dezvoltate. Pana in acea varsta, ai risc de a face cancer de col uterin si trebuie sa te prezinti la ginecolog odata la 6 luni pentru a vedea daca totul este in regula.

12 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

După vârsta de 18 ani, pentru că atunci are corpul mai dezvoltat, primeşte schimbările mai bine şi are raţiunea mai deschisă.
Dar acum majoritatea fetelor nu prea mai ţin cont de asta, deoarece nu au suficiente informaţii despre riscurile la care acestea se supun cu o viaţă sexuală prematură...

| ascovit a răspuns:

1.Cele mai multe persoane spun ca ar trebui atunci cand te simti pregatita sa faci acest pas.
2.Altii spun ca dupa varsta de 18 ani.
3.Din punct de vedere medical dupa varsta de 17 ani si jumatate.
4.Din punct de vedere legal dupa varsta de 15 ani.
5. Dupa parerea mea blushing, dupa ce esti pregatita sa devii mama. Asta nu inseamna ca eu consider ca un act sexual trebuie sa aiba loc doar pentru. reproducere, cred asta deoarece exista riscuri, chiar si atunci cand te protejezi ( chiar daca sunt minime sunt existente) sa ramai gestanda si, orice ai alege, sa faci avort sau sa nasti si nu ai fost pregatita, te-ai nenorocit.

| glamour a răspuns:

Pai cand se simte pregatita sa faca acest pas dar nu e ok sa isi inceapa viata sexuala de la 14-15 ani, e prea mica, nu gandeste matur, poate cadea in plasa oricarui baiat care o vrea numai pentru sex si nici medical nu e chiar ok sa iti incepi viata sexuala la varste fragede. De la 17 ani cred ca e ok, gandesti mai matur, esti mai rationala iar corpul tau e mai pegatit pentru astfel de schimbari.

| PSHYCH8DYLLIC a răspuns:

Pai. pe la 17-18 ani pentru ca atunci are mentalitatea mai schimbata si gandeste mai bine decat la 13-14-15 ani straight face

| RawrLexa a răspuns:

15-16

| hjs a răspuns:

Intrebarea asta a fost pusa de foarte multe ori happy
Dar. raspunsul cred ca. atunci cand e potrivita (asta nu inseamna ca trebuie de la 10 ani laughing ) Oricum daca ne luam dupa bunica si bunicu` ar trebui dupa ce ne maritam laughing dar e ok dupa 16-17 ani happy

| deniy a răspuns:

Buna,de la varsta la care se simte ea pregatita si sigura pe baiatul respectiv...

| DenisaBiluta a răspuns:

Nu e o varsta pentru asta. Cand te simti pregatitablushing

| diavolita_4468 a răspuns:

Pai.depinde de fata acum.dar cel mai bine ar fi la 18 ani

| habibi2012 a răspuns:

Pei pe la varsta de 15 ani

| herbalist a răspuns:

De la 15 daca nu ai inceput pana acum
:d

| CiocolataCuMereSiScortisoara3 a răspuns:

18-19 sau 40... dar daca te iei dupa baieti care n-au ce face ar zice 14-16 dar ar trebui cand simti uh