| Capatina_Bogdan_1997 a întrebat:

La 12-13 ani ar trebui sa aiba fluturasi in stomac nu cocosei in fund! Corect? la ce varsta credeti ca ar trebui fetele sasi inceapa viata sexuala?

11 răspunsuri:
| Anca95 a răspuns:

Cand se simt pregatite si sunt suficient mature si destul de destepte.Nu trebuie sa faca sex pentru ca vezi draga Doamne e la moda si ca "prietenul meu vrea sa o facem".

| Necunoscut112 a răspuns:

La 12 ani n-ar trebui sa aiba nici macar fluturasi...

| LineGuide a răspuns:

Cand se simt pregatite, ori ca e la 14 ori ca e la 18 ori ca e la 20 e tot acelasi lucru, conteaza cu cine, si cand faci asta. Daca fata e pregatita, si partenerul este fidel si de incredere, totul e perfect, nu mai conteaza varsta cat timp e peste 14 ani.
Mult noroc!

| RalucaTyan a răspuns:

Atunci cand se simt pregatite sa faca acest pas important. Parerea mea este la varsta de 18 ani pana atunci ar trebui sa-si traiasca, copilaria.

| Capatina_Bogdan_1997 explică:

A deci iubita mea are 15 si ia vrea dar eu nu vreau s-o fac sa sufere eu nu mai sunt virgin dar imi este frica pentru ea sa nu aiba ea probleme ca o iubesc prea mult deci ma sfatuiti sa zic nu bine va multumesc vas da funda da nu stiu ce e aia laughing

| 8PrejudiceS a răspuns:

La 12-13 fetele trebuie sa aiba in minte pe Mickey Mouse nu dragoste, fetele ar trebui sa isi inceapa viata sexuala pe la 19-20 ca sa nu se complice inainte de bac cu dragostea, valabil si la baieti.

| adinutzapupik a răspuns:

Intre 16-20 de ani

| Rox10 a răspuns:

Eu peste tot unde ma uit, merg alea alea ii aud pe toti mucosii de 12-13 ani care de abia au scapat de pempers ca vai vreau sa fac sex, vai cum.Cati obsedati Doamne!

| Monaa_8391 a răspuns:

Cel mai bine ar fi ca fetele sa-si inceapa viata sexuala dupa varsta de 17 ani. Dar din punct de vedere medical, corpul este pregatit abia la varsta de 19 ani. Iar daca cunosti o fata care nu mai este virgina si are 12-13 ani, s-ar putea sa fi fost violata. (poate) Mai intai trebuie sa cunosti poestea, ca apoi sa o cataloghezi.
Sper ca te-am ajutat. happy

| Bloomz a răspuns:

La 18 ani, atunci cand devin majore, e normal.Dar din pacate foarte multe fete de 12-13 ani au ''cocosei in fund'' ca asa e ''la moda''.

| elenapacos a răspuns:

Deci,fetele ar trebui sa isi inceapa viata sexuala dupa 17 ani.Eu am 14 ani si n-am nici macat iubit(nici n-am avut), nu ca nu pot avea dar nu vreau, pur si simplu.E o prostie sa,, o faci'' la 12, 13 14 ani.