| HermetAlex118 a întrebat:

Doar fetelor sau și băieților le curge sânge atunci când fac sex pentru prima oară?

Răspuns Câştigător
| Briannaa12 a răspuns:

Bună! Vad ca ai primit răspunsuri eronate. Treaba sta în felul următor : atat fetelor, cât și băieților le poate curge sânge. Nu e adevărat ca dacă preludiul e lung nu ii curge fetei sânge. Sângele provine din ruperea himenului, iar fetei ii curge sau nu sânge în funcție de cum e himenul. Daca nu i curge, inseamna ca a avut un himen elastic (care nu se rupe, ci se întinde). Acuma legat de băieți: ața aia de pe penis se poate rupe și ea la contactul sexual și sa rezulte astfel o mica sangerare, e ceva firesc, nu ar trebui sa te sperii. Însă la mulți barbati nu se rupe nici măcar ața aia și o au toată viata, indiferent de cât de multe ori fac sex. Depinde de cum e fiecare construit. Nu e rău sau bine nici dacă se rupe, nici dacă nu se rupe. Dacă totuși se rupe, din câte am înțeles vei simți o ușoară piscatura, o usturime.N ar trebui sa te temi.Rezista ele fetele la durere și nu reziști tu? happy va fi ok. Sper ca te am ajutat.

16 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Litri de sange

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Hipertensiune arteriala

| DeyCj a răspuns:

Eu când am făcut-o pentru prima dată nu mi-o curs nimic.La fete curge un pic de sânge pentru himenul este vascularizat, iar în urma dezvirginării acele vase de sânge se sparg şi provoacă o mică hemoragie, hemoragie ce trece repede.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Băieților nu.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Posibil la nimeni? Sansele sa curca sange pe nas atunci sunt mici, nu prea auzi asta asa de des :/

| Sofer a răspuns:

Doar la fete. Băieți nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zau ca e nevoie de ore de educatie sexuala in scoli.

| ALEXXXL19 a răspuns:

Cand am facut-o eu prima data nu a curs deloc poate ca din cauza ca am folosit protectie nu stiu dar difera de corp organismul feminin si masculin are auto lubrifiere care ajuta sa alunece acolo traba daca se trece repede e posibil sa nu ai placere doar durere sau chiar sange rani pe penis sau in vagin

| confusedgirl223 a răspuns:

N-ar trebui sa le curga sange fetelor daca baiatul nu se grabeste sa o bage asa din prima. Dupa un preludiu de 10-15 minute se poate trece la penetrare. Mie, cel putin, nu mi-a curs.

| darrio2007 a răspuns (pentru confusedgirl223):

Poate nu ti s-a rupt himenul. Ar fi curs sange.

| confusedgirl223 a răspuns (pentru darrio2007):

Tu chiar nu pricepi ca himenul nu trebuie sa se rupa? Daca am avea himenul intact (inainte de a face sex) atunci spune-mi tu mie pe unde iese menstruatia!

| darrio2007 a răspuns (pentru confusedgirl223):

Tu nu pricepi că se rupe. Sângele menstrual se elimina printr-un mic orificiu din himen. În viața mea am avut câteva virgine la pat și sunt căsătorit de peste 20 și ceva de ani. Așa că știu ce vorbesc.

| confusedgirl223 a răspuns (pentru darrio2007):

Tu incerci sa-mi explici mie cum functioneaza un vagin? Ai cumva unul si nu stiam eu? Adica imi explici despre anatomia mea? laughing)
Parerea mea este ca habar n-ai absolut nimic. Mai documenteaza-te!

| darrio2007 a răspuns (pentru confusedgirl223):

Nu înseamnă că dacă ai vagin te și pricepi. De-aia sunt atatea pe aici care rămân cu burtă la gură și nu știu cum s-a putut întâmpla așa ceva. Tinerii ăștia din ziua de azi credeti că le știți pe toate și nu acceptați sfaturile celor cu experiență de viață mai multa decât a voastră. Culmea e că acceptați sfaturile tot ale ălora de vârstă voastră, cu aceeași,, experiență". Tu ar trebui sa te documentezi.

| confusedgirl223 a răspuns (pentru darrio2007):

Parerea mea este ca ar trebui sa te mai informezi. Nu trebuie sa curga sange! Daca curge inseamna ca barbatul n-a avut rabdare si a bagat-o fara ca femeia sa fie bine lubrifiata. Nu ma inveti tu pe mine despre anatomia mea! Mai citeste o carte si poate n-o sa ramai cu gandirea asta de om incuiat!

| darrio2007 a răspuns (pentru confusedgirl223):

Citeste tu aici si nu te mai contrazice aiurea.
https://www.zanzu.nl/ro/himenul