| Iwliiaaa a întrebat:

Doar mie mi se întâmplă ca la schimbarea bruscă a temperaturii de afară (sau de la cald la frig) să mi se întărească sfârcurile și să am o usturime-durere (nici eu nu pot înțelege ce e laughing ) la nivelul sfârcurilor?!
Cum aș putea scăpa de aceste senzații nașpa?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sfarcurile denumite mameloane, pot sa-si modifice atat marimea cat si forma lor in functie de schimbarile bruste de temperatura la care sunt supuse. Uneori sfarcurile pot capata forma de ''zmeura'' si pozitia lor sa devine proeminenta si mult ridicata fata de suprafata sanului si iesite in evidenta. Astfel de stari mai aparte nu reprezinta intotdeauna un semn de excitare sexuala asa cum se considera de obicei, ci aceste schimbari se pot datora tot unei excitatii, dar provocate de frecarea senzorilor existenti in mameloane, de hainele percepute de senzorii respectivi ca fiind ori prea aspre ori prea matasoase, atunci cand nu este folosit sutienul. Purtarea unui sutien pe masura sanilor, te va scapa de senzatia ''naspa'' care probabil te excita mult prea tare. big grin Multa sanatate!

| Iwliiaaa explică:

Măi, eu zic că sutienul este pe măsură bună. Senzațiile astea nașpa nu le simt oricând, doar la schimbarea asta bruscă a temperaturii și / sau când ies din cald în foarte frig și nu sunt îmbrăcată foarte bine. laughing

| relian a răspuns (pentru Iwliiaaa):

Lasa-le asa si stai fara sutien, doara intr-un tricou wow cred ca e o priveliste frumoasa, zic eu laughing nu ascunde cei frumos ca nu-i bine, nu-i frumos din partea ta.