| anonim_4396 a întrebat:

Doare detratajul? E adevarat ca daca ai sangerari gingivale trebuie sa iti faca neaparat injectie? e chiar obligatoriu sa iti faca injectie nu se poate si fara?

7 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Nu doare, doar un mic disconfort, eu ultima oara cand am facut fusesem racita si eram full de ibuprofen si paracetamol si nu am simtit nimic laughing
Ia un Nurofen cu 15minute inainte de a incepe procedura si o sa fie ok.
Vei sangera f putin la dintii de jos daca ai f multe depuneri de tartru si putina sensibilitate primele 2 zile la lichide f reci.
Daca tu vrei o mica anestezie iti poate face gen anestezia aia pentru gingii dar e naspa dupa sa stai 2 ore cu gura amortita.

| anonim_4396 explică (pentru alina2k18):

Pai care e diferenta cu anestezie si fara? nu preas as vrea.

| Blueberry8 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu iti trebuie anestezie pentru ca nu doare laughing)

| Blueberry8 a răspuns:

Nu doare! Simti putin discomfort, dar nu durere happy.Nu face nimeni anestezie pentru un detartraj tongue.Si eu am avut sangerari la detartraj, este cam normal.

| SoulCalibur a răspuns:

Eu aveam sângerări gingivale și nu am avut absolut nimic, trebuie să înțelegeți că nu este decât un jet de apa care va curata dinții, nu e mare chestie.

| anonim_4396 explică (pentru SoulCalibur):

Pai si cand pune aparatu ala sa sparga tartru nu doare?

| Blueberry8 a răspuns (pentru anonim_4396):

Freza?! Nu doare! Iti curata tartu nu dintii happy