| never_2397 a întrebat:

Doua persoane se iubesc, dar trebuie sa se desparta din cauza unor prieteni care pur si simplu nu le place sa ii vada impreuna... ii invidieaza cat de bine se inteleg, nu se cearta niciodata, fac totul impreuna, sunt unul pentru celalt, dar totusi nu pot fi impreuna...de ce?

3 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Inseamna ca influenta prietenilor este mai puternica decat sentimentele!

| Lora a răspuns:

Asa a fost si in relatia mea cu iubitul meu la inceput si totusi au treut 4 ani de cand suntem impreuna si suntem la fel de indragostiti unul de celalalt sau poate mai mult, si suntem la casuta noastra doar noi doi si nimeni altcineva, sfatul meu:LUPTATI PT DRAGOSTEA VOASTRA!

| pengu a răspuns:

Pentru ca nu vor cu adevarat sa fie impreuna. sa fim un pic seriosi, ok? daca ei doi se iubesc, atunci ce mai asteapta? sa isi dea acordul prietenii? never, aceia nu sunt prieteni sunt doar... lepre. daca se iubesc, atunci renunta la acei "binevoitori" si vor fi impreuna, dar daca nu vor asta, tot ei vor suferi.
take care