| Inaemma a întrebat:

Draga prieteni de pe TPU am nevoie de ajutoarele sfaturile si parerile voastre.Sunt impreuna cu un timp de 1 luna are 21 ani are o relatie de 3 ani dar prietena lui este in afara tarii si el a inceput sa ma caute pe mine.eu nu am putut sa il refuz avand in vedere ca il placeam de mai demult. el ma vrea doar pentru sex eu vreau sa fie si altceva.nu vrea sa fim vazuti impreuna si doar cativa prieteni stiu de noi... nu prea imi place situatia asta, de aceea vreau sa il fac sa tina la mine insa nu stiu cum.si in + a fost primul din viata mea.va rog am nevoie de voi sad

Răspuns Câştigător
| SteauaNordului a răspuns:

Hai sa iti sunt cateva intrebari:
1) cine s-ar risca sa faca publica o relatie cu tine daca i-ar fi frica de iubita plecata din tara? ochii care nu se vad se uita
2) tu crezi ca iubita lui nu banuieste ca el are pe cineva aici?
3) tu nu crezi ca si iubitul tau e convins ca femeia lui umbla cu altul in strainatate?
iti spun eu ca daca esti un om corect, zambaret, ingrijit, daca il faci sa se simta bine( si aici nu e vb de sex) il apropii de tine.
ai mari sanse cu el pentru ca respectiva se va schimba dpdv al comportamentului. occidentul te schimba mult si cu siguranta nu va mai fi la fel (ea) cand si mai ales daca va reveni in tara.
ea de ce a plecat? sa munceasca? oare ce munceste? orice ar fi castiga bine si viata de aici nu se compara cu cea de acolo.
ai mari sanse ca ea sa nu mai vrea sa revina in tara.
de unde stii ca te vrea doar pentru sex? nu vrea sa fiti impreuna dar stiu cativa prieteni...crezi ca aia nu dau cu gura?
iti spun eu ca daca era pur si simplu atractie fizica nu rezistati mai mult de o saptamana.
ce trebuie sa faci tu: sa fii un pic din ea, mai mult din tine, si mai mult decat isi poate imagina el.
fii langa el, sustine-l, spune-i ca ai incredere in el, motiveaza-l, implica-te, radiaza de frumusete( starea asta trebuie sa vina din interior---daca nu poti la inceput prefa-te apoi iti va deveni normal)
te asigur ca va fi bine. nu uita ca ochii care nu se vad...se uita
succes!

4 răspunsuri:
| GuitarGirl123 a răspuns:

Nu ai sanse sa-l faci sa tina la tine. Mai ales atata timp cat tu nu ai valori morale si te incurci cu tipi care au relatii stabile. Ceea ce ma uimeste este faptul ca esti constienta ca este cu tine doar pentru sex si totusi accepti situatia. Ca sa fi respectata trebuie in primul rand ca tu sa ai respect de sine. ceea ce vad ca-ti lipseste. Pune-te in locul prietenei acelui tip. Ti-ar placea sa faca alta ce ai facut tu? Eu zic sa rupi relatia pana cand nu ajungi sa ai sentimente mai mari si incontrolabile. Gaseste-ti un baiat care sa-ti impartaseasca sentimentele si uita-l pe tipul asta pentru ca el se va intoarce sigur la prietena lui.

| GlontulAreMereuDreptate a răspuns:

Deci nu are rost sa strici o relatie doar pentru ca uh esti indragostita cu adevarat de el si el te tine doar pentru sex.eu zic mai bine sa il lasi in pace.mai ales ca daca te iubea cu adevarat nu tinea relatia voastra ascunsa ci te prezenta familiei si asa... sfatul meu : da`i papuci

| Inaemma explică:

Tip* ma scuzati blushing

| DodoDorin a răspuns:

Lasal sa te fu*a daca esti...