| Inaemma a întrebat:

Draga prieteni de pe TPU am nevoie de ajutoarele sfaturile si parerile voastre.Sunt impreuna cu un tip de 1 luna are 21 ani are o relatie de 3 ani dar prietena lui este in afara tarii si el a inceput sa ma caute pe mine.eu nu am putut sa il refuz avand in vedere ca il placeam de mai demult. el ma vrea doar pentru sex eu vreau sa fie si altceva.nu vrea sa fim vazuti impreuna si doar cativa prieteni stiu de noi... nu prea imi place situatia asta, de aceea vreau sa il fac sa tina la mine insa nu stiu cum.si in + a fost primul din viata mea.va rog am nevoie de voi

Răspuns Câştigător
| heartslow a răspuns:

Da, prima dragoste e cea mai grea sa stii,incearca sa ii spui ca u nu faci Sex decat cu un iubit adevarat, care te iubeste cu adevarat nu doar pentru cum arati, si daca te vrea doar pentru... u te desparti de el.
Stiu ca e greu sa-i spui cuvintele astea, dar trebuie altfel o sa te trateze ca pe un catel pe care il duce de nas cum vrea el, si nu merita.
Asa e cel mai bine, sper ca te-am ajutat big grin, fundita?

3 răspunsuri:
| CompleteAndUtter a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa renunti la el, pentru ca nu te apreciaza indeajuns. Si faptul ca va ascundeti e un motiv destul de intemeiat. Si inca ceva: pune-te in locul prietenei lui. Daca asa ii face ei, de unde stii ca nu si tie? Parerea mea este ca ar trebui sa-i pui capat relatiei si sa treci peste happy.

| emima a răspuns:

Cel mai bine cred ca ar trebui tu sa-l abandonezi prima decat sa te injoseasca in fata prietenilor vostri asa il vei invata minte

| express11 a răspuns:

Oricum o sa te abandoneze...are nevoie de tine sa ti-o traga.va fi cu cealalta, iar daca nu va fi cealalta va fi alta dar nu tu.s-a plictisit de tine.si stiu ca vezi asta! scuzele mele, dar asta este!