| batista_8559 a întrebat:

Draga redactie, am o prietena la care ii place de un tip, dar el nu vrea sa fie cu ea, ca ii la inchisoare, pentru corupere de minori. Ea deja are 18 ani si e disperata, nu stie ce sa faca, a zis ca vrea sa omoare pe cineva, sa intre la inchisoare, sa fie cu el, dar eu i-am zis ca nu sunt inchisori mixte. Va rog, ajutati-ma! Pardon, ajutati-o pe prietena mea!

8 răspunsuri:
| mihaa a răspuns:

Daca vrei sa o ajuti, vb ca parintii ei,

| 16.laura.16 a răspuns:

Trezeste-o pe prietena ta din obsesia asta pentru ca nu o ajuta cu nimic, cu absolut nimic.
Baiatul ii face bune ca o refuza! Ajut-o sa-si caute sensul vietii si nu sa se distruga!

Răspuns utilizator avertizat
| denisa_4752 a răspuns:

Deci asta e fake toata ziuarolling on the floorrolling on the floorn ai decat!

| sucharina a răspuns:

Da.sa omoare. ea ajunge la tarsor, unde tigancile de acolo o sa o faca "baietel". el pentru fapta lui e la semideschis bine merci, si uite asa cum a inebunit-o pe amika ta va mai inebuni altele pana termina mandatul.

| lca a răspuns:

In nici un caz sa nu omoare pe cineva. Pentru corupere de minori nu se intra la o inchisoare de maxima siguranta, dar pentru crima cu premeditare, da. Iar faptul ca nu exista inchisori mixte este adevarat. Ceea ce ar trebui sa faca prietena ta, in aceasta situatie, ar fi o schimbare de sex totala. In functie de buget, poate alege majoritatea tarilor lumii, cele mai mici preturi pentru o asemenea interventie fiind in Tailanda. Cat despre faptul ca poate ajunge in alt penitenciar, sa nu isi faca griji. In functie de gravitatea faptei comise, dar si de calitatea avocatului, poate sa inainteze o cerere de transferare catre un alt peninteciar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne fereste!
Acum inteleg ca iubirea uneori poate fi foarte intensa dar nici chiar asastraight face
Sa se gandeasca la ea in primul rand. Merita sa isi strice tot viitorul, sa isi pateze cazierul pentru un baiat care e acuzat pentru corupere de minori?
Asta vorbind strict din punct de vedere profesional.
Scoate-i gandul asta din minte, sa consulte un psiholog, neaparat!
Succes si poate ne mai ti si pe noi la curent cum evolueaza situatia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N.R. Draga prietena a unei viitoare infractoare, exista inchisori mixte, in America Centrala si cea de Sud. Amica ta poate trece la fapte, pentru implinirea acestei iubiri neimplinite. Ulterior, poti (pardon, am vrut sa scriu "poate") cere transferul catre acel loc de vis, numit "carcera gherilei vesele". Iti (ii) doresc fericire maxima!