| anonim_4396 a întrebat:

OK, am un prieten care vorbeste cu o fata din alt oras, si pustoaica vrea sa vina sa il viziteze fara sa stie ai ei.
El are 20 de ani si ea 16.
Stiam ca se intra la corupere de minori sau ceva de genul.
Poate sa aiba probleme din cauza ei?
De exemplu sa il denunte pentru corupere sau mai stiu eu ce?
Poate e vreo descreierata care doar vrea sa faca probleme.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu a fost silita sau pacalita sa il viziteze atunci nu este nici o infractiune.

| mgtow a răspuns:

Poate sa-i faca belele

| T0T a răspuns:

Dacă cineva îl denunță, indiferent cine, și se dovedește că a fost așa, intră la pușcărie.

| Holiday a răspuns (pentru T0T):

Pe bune, daca il viziteaza o minora e infractiune...de cand e asta? laughing

Omu` a zis ca vine in vizita nu ca vor face sex, si in plus si daca ar face sex, trebuie indeplinite anumite conditii pentru a fi considerat infractiune.

| T0T a răspuns (pentru Holiday):

Nu m-am referit la vizita în sine. Dacă omul a adus în discuție coruperea de minori în contextul că ea vine la el acasă mi-am permis să deduc.
Eu am spus "dacă se dovedește", deci nu știu cu ce rost ai mai scris acest reply.

| SkyPilot a răspuns:

Daca ea face o declaratie impotriva lui, cum ca ar fi fortat-o, santajat-o etc, s-ar putea sa intre. Daca spune ca a venit de buna voie, nu.

| kyliejenner a răspuns:

De ce se incurca cu copile? laughing