| Florin100 a întrebat:

Draga TPU, am 29 de ani, si m-am despartit de fosta mea logodnica de cam 2 ani... dar tot sufar dupa ea si nu mai stiu ce sa fac. O visez noaptea, mi-e dor de ea si nu ma pot atasa de alta fata... le tot refuz! sad Ajutor?

6 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Încercă să treci peste măi Florin sunt un milion de fete interesate acuma.
Nu mai plânge după ea caută alta.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Le tot refuz... aici e problema. cum vrei sa treci peste? singur?

| Loreddana a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Nu toti pot fi ca tine, sa treaca de la o femeie la alta fara implicatii.

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru Loreddana):

Stai chill, toti am suferit din dragoste, dar daca ramai blocat, pe o singura persoana nu rezolvi nimic

| FaraNume26 a răspuns:

Ar trebui sa incerci sa stai cu altcineva, chiar daca la inceput iti va fi greu, chiar daca tot iti va sta gandul la ea. Dar cu timpul o vei uita, si te vei atasa de alta persoana.Incearca sa stai cu altcineva, si nu zice ca nu poti.Ba da poti! Poti sa treci peste.
Orice sfarsit are un nou inceput. happy
Asa se intampla cand ai iubit mult o persoana, si cu greu iti poti lua gandul de la ea, cu greu o poti uita. Chestia e ca trebuie sa vrei sa o uiti. Daca vrei atunci totul e posibil. Daca vrei sa treci peste aceasta suferinta, va trebui sa accepti ca viata merge inainte, si ca nu intotdeauna e posibil sa ramai cu persoana pe care o iubesti pana la sfarsit.
Incearca sa stai cu cineva, si cu timpul vei vedea ca o vei uita pe aceasta fata.
Am trecut si eu printr-o despartire, si mi-a luat mult timp sa trec peste, si la fel nu puteam sa stau cu nimeni.Dar de ce crezi ca nu puteam sa stau cu nimeni? Pt ca eu nu voiam sa uit si nu voiam sa trec peste.Dar mi-am dat seama, ca nu pot sta asa, si sa sufar la nesfarsit.Si am incercat cu o persoana, de care mi-a fost greu sa ma atasez, dar apoi a fost bine.
Sper sa ai puterea sa treci peste!

| Florin100 explică (pentru FaraNume26):

Meci de sfat... desi mi-e greu sa accept, am sa incerc. straight face