| Vlad1995 a întrebat:

Mi se intampla de cateva saptamani sa visez in fiecare noapte ca ma impac cu fosta prietena care s-a despartit de mine acum o luna. Relatia a durat 6 ani. Sa fie un semn ceva sau pur si simplu ca mi-e dor de ea? Ea acum are pe altcineva iar eu sufăr ca fraierul zi de zi...

Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Da nu a intervenit nimeni. Ea a vrut să si continue viata cu altcineva. Poate fi oricine. La fel de bine poate sa ramana singura, dar daca relația nu mai merge, mergi si tu mai departe!

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai zis bine ca suferi ca fraierul. Fa-ti o alta prietena si ai sa vezi ca nu vei mai avea asemenea vise.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nici un semn, visul fiind generat de subconstientul tau.
Daca relatia asta de 6 ani, nu s-a incheiat cu o casatorie, este normal ca fata sa-si caute pe altul, cu care ar putea sa faca o casa, casnicie, familie samd.

| Sofer a răspuns:

Ție dor de ea și ii simți lipsa. 6 ani din viata pentru o fata. De ce te-ai despărțit?

| Vlad1995 explică (pentru Sofer):

Am fost plecat la munca in străinătate si cred ca si distanta a fost motivul printre altele cum ar fi ca nu-i spuneam ca mi-e greu in străinătate, ca ma simt singur. Mi-a dat vestea cat eram acolo, si din ccauzaasta am intrat in depresie si a trebuit sa revin in tara. De atunci (27 dec) sufăr încontinuu, am incercat sa ma împac dar a zis ca are pe altcineva si ca nu mai simte nimic pentru mine...de atunci sunt distrus, nu mai stiu ce sa fac, noaptea ma trezesc de zeci de ori, dimineata ma trezesc devreme tare, cand eu dormeam pana la 1213, zilnic plâng ca un idiot. Nu doresc nimănui sa fie in situatia mea! :-s

| Sofer a răspuns (pentru Vlad1995):

Ai iubito prea mult. Nu trebuia sa te atașezi de ea mai ales fiind plecat. Cam asa e cu relațiile la distanta.

| Vlad1995 explică (pentru Sofer):

Am fost plecat numai 1 an si 3 luni..Prima data un an si apoi 3 luni, fiind si pentru ultima data. Nu m-a asteptat nici macar sa ajung in tara, mai aveam doar 2 saptamani pana veneam de tot, mi-a dat vestea atât de repede încât m-a distrus pe loc..nu am mai putut munci si a trebuit sa plec mai devreme. Eu de Craciun si de revelion am plâns in loc sa sarbatoresc ca toata lumea. Si cu toate astea nu ma pot gândi la un viitor fara ea, nu pot accepta ca ea nu mai e in viata mea.

| Donsavas a răspuns:

Iti găsești pe altcineva si vei uita de ea. Dacă stai să te gândești la ea si nu faci nimic cu viata ta, te vei trezi ca nu ai facut nimic si rămâi cu amintirile. Viata merge mai departe. Oamenii nu sunt ai nostri pentru totdeauna.

| Vlad1995 explică (pentru Donsavas):

Asa este, oamenii nu sunt ai nostri pentru totdeauna dar nu inteleg de ce cand totul merge bine si cuplul este fericit, trebuie sa intervină cineva sa strice totul?

| Donsavas a răspuns (pentru Vlad1995):

Da nu a intervenit nimeni. Ea a vrut să si continue viata cu altcineva. Poate fi oricine. La fel de bine poate sa ramana singura, dar daca relația nu mai merge, mergi si tu mai departe!

| Ely1234567 a răspuns:

Toate aceste vise se datorează faptului că încă ție dor de ea și nu o poți uita Prin aceste vise îți exprimi suferința dacă ea deja doar după o luna are pe altcineva atunci s-ar putea ca doar tu sa o fi iubit pe ea cu adevărat sad