| puffika a întrebat:

Draga TPU ma simt foarte prost.Eu sunt cea mai timida din cartier si nu prea pot intra cu baietii in vorba. Ei bine ieri a aparut un baiat foarte frumusel la mine la scara care il stiu asa din vedere de la scoala si de pe facebook ca i-am dat niste likeuri la niste poze de la banchet se uita foate intens la mine a observat asa si pritena mea dar si prietena mamei pe care o ajutam sa duca niste borcane cand am trecut pe langa el si tot in ziua aia cand am trecut singura pe langa la usa de la scara el era cu un fost coleg de al meu de clasa si am auzit ca i-a spus ca mi-a vazut profilul de facebook. ei bine eu am vorbit cu colegul meu de clasa l-am intrebat pe coleg la ce liceu a intrat si chestii din astea.Baietii de la el din gasca nu prea ma suporta si mereu se baga in seama cu mine dar eu nu vorbesc cu ei ca mi-e rusine dar el chiar e frumusel.Deci intrebarea este ce sa fac? fundita mare!

6 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Vb cu el cerei id daca fata in fata nu poti macar p messhappy

| consiliera a răspuns:

Incearca sa fii mai sociabila.Stai printe prieteni sa depasesti timiditatea.Cu incetul ai putea sa iei parte la discutii.

| Clarity a răspuns:

Poi ai putea sa vorbesti cu el, timiditatea deja ii o prostie, degeaba ii, ca tot tu pierzi daca nu vorbesti cu el, daca esti timida. si eu eram timida, super timida. dar mi-am dat seama ca nu are rost, daca vreau ceva asta fac nu ma intereseaza consecintele... Ai putea sa vorbesti cu el, orice nu conteaza. trebuie sa ai curaj :*

| marria_7862 a răspuns:

Vorbeste cu el, acum ca te-a remarcat. Poti incepe cu simple discutii, prezentari, gasesti tu. Daca nu-ti invingi timiditatea mai tarziu o sa-ti para rau ca n-ai incercat. Daca reusesti sa vorbesti cu el o sa prinzi curaj si n-o sa mai ai probleme, si poate va veti intelege mai bine decat crezi tu, tot ceea ce trebuie sa faci e sa incerci sa lasi la o parte timiditatea. Succes happy

| umbra99 a răspuns:

Vorbeste cu baiatul acela si deveniti prieteni. Daca iti va lua apararea in fata prietenilor tau sau va prefera sa petreaca timpul cu tine, atunci ar putea sa te placa.