| anonim_4396 a întrebat:

Draga tpu.Nu mai rezistb simt ca innebunesc nu stiu ce sa ma fac il iubesc de 2 ani iar el ma simpatizeaza mereu imi zambeste se uita foarte insistent la mine ma face sa rad ma saluta si asa (pe mes nu vb dar in parc mai tot timpul) Are prietena de 1 an si ceva dar acum fix un an m-a intrebat daca il plac si asa iar eu i-am spus nu stiu de atunci stiu ca are prietena..este adevarat ca s-a comportat ciudat cu mine dupa ce i-am rasp dar nu stiu ce sa mai fac a trecut deja 1 an de cand am vb aia si mi-am facut iubit dar eu doar la el ma gandesc la felul cum vb, cum se uita la mine, cum rade cand eu sunt prin preajma ba chiar cand e cu baiti ma fluiera si le spune ca ma cunoaste a chiar odata i-a spus unuia dintre prieteni lui sa nu se mai uite dupa fundul meu Chiar eu l-am auzit va rog TPU. ajutati-ma ce credeti despre el? ce spuneti ca ar trebui sa fac? (inca ceva) acum o saptamana 2 l-a intrebat daca ma mai iubeste dar foarte ciudat el a spus ca nu si ca are prietena de doi ani iar dupa aceasta conv a lui cu prietena mea, mereu vine la mine se comporta altfel frumos dulcepuppy dog eyes! Va rooog ajutati-ma!puppy dog eyes!

8 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Eu zic sa nu te babi deoarece si el are o relatie iar tu la fel.Aici ai doua variante, ori vorbiti fata in fata ori o lasi balta. Daca vroia ceva serios cu tine o parasea pe actuala, dar probabil ca nu prea stie ce vrea si te cam tine de rezerva.E probabil sate simpatizeze mai ales ca stie ca il placi.Incearca sa iti ocupi timpul cu altceva si bucura-te de prezent. Poate actualul tau iubit tine la tine si mai tarziu o sa iti para rau ca nu te-ai stiut bucura de relatia actula traind in iluzii.Parerea mea despre el este ca nu prea stie ce vrea si ca te si simpatizeaza si parca e putin cam smecherashee hee big grin

| misscandy12 a răspuns (pentru Nextone):

Problema e ca am avut inca 2 relatii cu alti dar pur si simplu nu pot doar pe el il vad in toti la toate, toti spun ca ma potrivesc cu el dar nu stiu ce sa mai fac poate o iubeste si pe aia si pe mine doar ma simpatizeaza dar nu inteleg ce vrea de la mine si prietenele mele spun ca nu are cum sa nu tina la mine daca mereu e atent ce fac si asa pe actualul meu iubit il iubesc dar am mai fost cu el odata si m-am desp tot din cauza celulilalt. Pur si simplu nu mi-l pot scoate din cap si sa vb. cu el imi e asa de rusine nu sstiu ce reactie va avea noi niciodata de cand e impreuna cu iubita lui nu am mai vb de NOIcryingcrying si nu mai stiu ce sa fac este mai smecheras dar e plin de adrenalina e o fire vulcanica ii plac senzatiile tari ca si mie ne potrivim in tot doar ca el se pare ca nu vede astasadcrying!

| wildkiss a răspuns:

Nu trebuie sa va mintiti>Adica trebuie sa vorbiti amandoi fata in fata si fara ocolisuri. Daca el isi da drumu si incepe sa recunoasca ca te place poti sai dai si u drumu si sa-i spui dar cand veti lua o decizie daca totul iese bine trebuie sa-i spui actualului tau iubit.Si trebuie sa fii atenta ca nu cumva el sa ramana si cu fata aceea si cu tine(eu am patit-o... cv asemanatorhee heetotul sta in comunicare:*

| neutrino a răspuns:

Te tine de rezerva.

| MariaChrii a răspuns:

Deci tu i-ai dat apa la moara vreui sa fii sau nu cu el daca nu nu il mai baga in seama daca da raspunde avansurilor lui si nu mai suferi dupa elbig grin

| Ciuciulina34 a răspuns:

Incearca sa-l uiti stiu ca tie greu fa sa te adore si fa sa te placa doar pe tine, atragel cumva fa sa o uite pe aia si atragel ca si cum ai fii un magnet iar el un alt, agnet, dar te-ai gandit vreo data ca poate te place [pe tine si nu pe aia si ca ei doi sunt impreuna doar pentru ca ea il santajeaza? poate ca nu dar fa ce ti-am spus daca vreia

SUCCES CU RELATIA!

funda?

| misscandy12 a răspuns (pentru Ciuciulina34):

Dar cum sa il atrag prin ce? el e altfel si ca sa il uit imi trebuie ft mult timp il iubesc tin la el enorm si nu mai stiu ce sa mai fac vorbesc cu el dar nu am incercat sa il atragsad!

| misscandy12 a răspuns:

Daca ar trebui sa il uit nu as putea pentru ca ma incercat sa nu il vad si recunosc ca a mers la inceput dar cand l-am vazut din nou intamplator la felul cum vorbea si punea problema am inceput sa ma gandesc la el daca ar trebui sa il atrag cum sa il atrag sa am in plus lucruri fata de iubita lui ce atitudine ar trebui sa am:?sad