| HardcoreCountry a întrebat:

Draga TPU, va scriu voua fiindca numai pe voi va mai am si am nevoie de o vorba buna si un sfat. Va rog mult sa ma ajutati, mi-e frica ca o sa cad intr-o depresie puternica.
Daca o sa va uitati la intrebarile mele anterioare, o sa aflati mai multe detalii, dar eu va zic doar ca iubitul meu are 17 ani si suntem impreuna de putin timp, in jur de o saptamana. Ne intelegem bine si avem incredere unul in celalalt. Problema vine abia acum: ieri am fost cu el si cu inca cativa prieteni la ziua de nastere a altei prietene. Aniversarea s-a tinut noaptea. La acea petrecere, iubitul mau nu prea ma baga in seama, nu stiu ce era cu el. Acolo am cunoscut un baiat, Nicu, de 23 de ani care mi-a deschis ochii ca sa zic asa. Mi-a spus ca Sorin, actualul meu prieten nu ma merita, ca nu vrea sa danseze cu mine si altele, pe scurt: se distreaza mai bine fara mine. Avea dreptate in ce zicea. Mi-a spus ca sunt o fata foarte frumoasa si ca nu merita sa-mi pierd timpul cu prosti. Avea dreptate in ce zicea, dar nu puteam sa-l las pe Sorin fiindca tin foarte mult la el. Nicu mi-a mai spus ca am facut o greseala enorma: i-am zis lui Sorin ca il iubesc, de aceea ma lua de "fraiera" ca sa zic asa, fara sa exagerez. Adica el stia ca orice as face m-as intoarce la el. Pana l-a urma m-a luat si Sorin putin in seama, preferand totusi sa danseze cu altele in afara de mine. Nicu a prins "drag" de mine, ca sa zic asa si am dansat mult cu el, ne-am "atins" ca sa zic asa. Totusi, eu pe Sorin il iubeam. Dar am facut o greseala enorma: m-am lasat sarutata de Nicu. Stiu ca am gresit, dar nu pot da timpul inapoi.
Pana la urma s-a facut ora 1 noaptea si eu trebuia sa plec. Sorin a venit cu mine sa ma conduca acasa, el intorcanduse inapoi dupa ce ma ducea acasa. Pe drum n-am mai putut sa tin in mine si i-am spus de sarutul meu cu Nicu. El, spre surprinderea mea nu s-a suparat si m-a iertat. Am fost fericita ca m-a iertat si m-am dus acasa fericita iar el s-a intors inapoi la petrecere. Noaptea la 3:30 ma suna Nicu, sa ma intrebe ce fac si daca sunt suparata pe el pentru sarut. I-am zis ca intr-ul fel imi pare rau, fiindca ma gandesc la Sorin, si intr-ul fel imi pare bine, fiindca ma gandesc la mine si la viata mea. Atunci Nicu mi-a spus ceva care m-a socat: Sorin era la petrecere si tinea o alta fata in brate. Cand mi-a spus asta am crezut ca pur si simplu s-a prabusit cerul peste mine. Mi-am zis ca o sa incerc sa ma calmez si ca o sa vorbesc azi cu Sorin. Dar din cate mi-a spus el azi nu iese afara, si nici maine fiindca el iar merge la o zi de nastere la care pe mine mama nu ma lasa sa merg, fiind intr-ul loc cu multi "oameni rai" ca sa zic asa, pe romaneste: tigania orasului. Mi-e frica sa nu ma insele sau asa ceva, dar nu am ce sa fac.
Nicu mi-a spus ca ar face orice ca sa-mi fie bine si m-a intrebat daca as fi in stare sa-l parasesc pe Sorin. Nu i-am dat un raspuns concret, urmand sa-i dau azi un raspuns.
Voi ce parere aveti? Ce ar trebui sa fac? Chiar nu mai stiu, imi vine sa intru in pamant de suparare si sa raman acolo.
Va multumesc mult fiindca m-ati ascultat si scuzati-mi posibilele greseli gramaticale. Va pup si va iubesc pe toti si va multumesc ca ma sustineti.

Răspuns Câştigător
| stresu a răspuns:

Eu asa as zice sa te lasi de baieti si relatii in general. In primul rand NU ai depresie; aia e afectiune psihica de obicei cauzata de factori biologici sau probleme REALE, deci nu e cazul.
In al doilea rand te contrazici: intai zici ca aveti incredere unul in altul, dar apoi zici ca ti-e teama sa nu insele. Aveti o saptamana frate si na, a mai dansat omul cu alte fete. Mare vrajitor Nicu asta de te-a convins cu un simplu telefon ca ti se pun coarne.
Prietenul tau ti-a confirmat ca a tinut alta fata in brate? Plus ca tu ai majoritatea vinei, tu chiar ti-ai inselat prietenul sarutandu-l pe Nicu, deci in niciun caz tu nu esti cea inocenta sau victima.
Asa ca pe scurt las-o balta cu baietii; si mai ales grija la astia marii, nu se alta, dar probabil pari si tu mai marisoara fizic si sa nu te trezesti ca te intinzi mai mult decat te tine plapuma. Nu de alta, dar rareori sa le pese oamenilor sa deschida ochii altora doar de dragul lor.
Lasa baietii si spor!

11 răspunsuri:
| Zady a răspuns:

Imi lua mult de tot sa citesc asa ca dau un raspuns scurt. daca iti place de nicu atunci lasa-l pe sorin pentru ca nu e de tine, si incearca o relatie cu sorin.nu avetati mult timp impreuna deci nu ar trebui sa iti fie greu

| Damian a răspuns:

Ramai cu nicu, sorinache e cam curvar si nu-mi place ce zici acolo despre el, oricum nu merita, nu o sa faci nimic cu el, da sa fi atenta si cu nicusor, ca nu il cunosti de mult nu sti ce are in cap, si care sunt adevaratele lui intentii, mult noroc la 6/49!

| marrr a răspuns:

Oh God, esti in clasa a 6a-7a si te-ai lasat sarutata de unul de 23 de ani? Nu are cu 10 ani mai mult ca tine? Daca e cum a zis Nicu, amandoi vor sa te pacaleasca si te iau de fraiera. Nicu te-ar vrea el, dar pentru alte chestii. E clar ca vrea sa te desparta de Sorin daca te-a sunat la 3 noaptea sa-ti spuna ce-ti face iubitul cu altele, dar e exagerat si tu stii asta. Poti foarte frumos sa vorbesti cu Sorin despre asta si sa-i spui ce te deranjeaza. Nu-l crede in totalitate pe Nicu, pentru ca oricine poate da cu gura doar ca sa obtina ceea ce-si doreste, pentru ca suntem noi prea increzatori.
Vbeste cu Sorin, expica-i, cere-i explicatii dar nu-l sufoca. Daca te iubeste ar trebui sa-ti explice cum si ce s-a intamplat, iar daca iti este infidel, treaba lui, nu te merita. Cat despre Nicu, zic sa-l lasi in pace, deoarece diferenta de varsta iese in evidenta daca e cu 9-10 ani mai mare ca tine[nu-ti stiu varsta, dar m-am uitat prin intrebari si-am vazut ca esti a 6a].

| claudiea79 a răspuns:

Draga fata mai bine te-ai ocupa de scoala sa faci un liceu sa iti faci un viitor sa inveti sa gatesti si sa speli rufe sa citesti.lasa baitii. sorin umbla cu toate fufele si merge la petrecerii de tiganii si nu te baga in seama. te ia de fraiera. ce anturaj are el? de umbla cu tiganii? iar nicu are 23 de ani este prea mare.vedeti de traba ta ar trebui sa lasi depresile si sa te plimbi cu prietenele in parc si sa mergi la cofetarie. lasa iubiti ai timp de ei la 20-25 de ani. mi bine inveti sa ai un servici sa ai banii sa nu faci foamea mai tirziu.sa stai la mina iubitului sa iti dea banii

| Smarandica a răspuns:

Buna Ancutzicoo.PAi ce sa zic.Definitoriu,Pe Sorin trebuie sa il lasi. da sa fii DURA ca sa simta si el putin din indiferenta ta.trimite-i un sms "dragule vreau sa ne despartim ca m-am plictisit stai linistit ca o sa ramanem amiciyawn". Cu sorin asta sa faci!
Insa cu nicu thinking hmmm... 23 de anithinking atata interes pe el de te-o sunat la 3 noaptea sa-ti spuna ca Sorin tine pe alta in bratzethinking Evident pe langa a-ti "deschide ochii" el vrea si sa va despartiti. poate pentru ca vede ca Sorin nu e de tine.sau cine stie.batting eyelashes
Oricum te sfatuiesc sa iesi cu el si asa...sa ii dai ceva sperante. da sa nu accepti dintrodata sa stai cu el.mai tine-l asa.cam o saptamana.si nu te lasa sarutata cand vrea el ca dupa aia se prea invata!
Sper ca te-am putut ajuta.eu sunt sigura de ce am zis, cel putin asa as face daca as fi fost in locul tau! bye bye

| Smarandica a răspuns:

Ps.Toata nebunia asta nu e un motiv destul de puternic ca sa cazi intr-o depresie.Gandeste-te ca sunt lucruri in lume cu MULT mai dureroase si groaznice decat sa nu te bage in seama prietenul.De exemplu moartea unei mame.sau o boala incurabila.Deci realizeaza ca nu trebuie sa pui suflet pentru oricine.

| MihaiPloiesti a răspuns:

Sorin clar e un badaran, dar nu fi trista, sfatul meu e sa te desparti de sorin cat mai repede ca sa-l uiti mai usor pentru ca nare rost sa te consumi pentru un fraier si sa astepti un timp sa il uiti iar dupa aceea sa vorbesti cu nicu, daca zice el ca ar face orice ca sa-ti fie bine o sa te astetpte pana iti revi.

| cosminbacau a răspuns:

Renunta la Sorin si incepe ceva nou cu Nicu voinicu. Deja e clar ca Sorin s-a plictisit de tine. Daca ti s-a deshis o usa, intra.

| cosminbacau a răspuns:

Au. Ai 13 ani? Ignora ce am scris mai devreme. Ia-ti o papusa Barbie!

| deniii_1832 a răspuns:

Salut! Nu stiu ce sa zic. Poate ca Nicu are dreptate in legatura cu fata care era tinuta in brate de Sorinsad. Eu zic sa vorbesti serios cu actualul tau prieten sa ii explici situatia.In legatura cu petrecerea, roaga o prietena sau un prieten care merge sa te tina l curent cu ce se intampla cu Sorin.:-s.Ai grija de tine si sper ca totul se va termina cu bine:*. Funda?batting eyelashesdoar daca vrei.

P. S daca afli ca te inseala da-i papucii neaparat! Spune-i ca ai aflata de a surse bune ca el nu te mai iubeste. Pupici!

| ralucagabriela11 a răspuns:

Eu zic ca sorin tine la tine si poete ca in seara aia cand nu a dansat cu tine poate era putin ametit funda big grin?