| alina_8303 a întrebat:

Am si eu nevoie de un sfat.Am facut o greseala enorma, mi-am ranit iubitul dintr-o prostie, de frica ca se desparte de mine am preferat sa il mint. El se suparase ca in urma cu o luna ma sunase fostul prieten si mi-a zis ca daca mai suna odata ma paraseste.Aseara ma tot suna cineva si nu stiam cine e, am crezut ca e fostul prieten si ii tot dadeam ocupat.Ma sunat apoi iubitul meu sa povestim si nu am avut curajul sa ii spun. Dupa vreo ora m-a sunat si mi-a spus ca sunt o mincinoasa, si ca de fapt a fost un test, ca el ma suna cu numar ascuns sa vada daca o sa ii spun adevarul.Si mi-a fost frica sa ii spun si acum sufar. Urmeaza sa ne mutam impreuna, el mai doreste asta insa are anumite retineri si mi-a spus ca sunt zero in fata lui ca nu mai are incredere, ca nu se mai asteapta la nimic bun din partea mea.Il iubesc enorm si ma iubeste, sunt disperata! Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Jupiter a răspuns:

Spune-i ca tu nu ai cum sa il impiedici pe fostul daca insista sa sune. Spune-i ca nu i-ai raspuns cand credeai ca suna(ceea ce ar trebui sa insemne ceva). Spune-i motivele pentru care nu i-ai spus ceea ce trebuia sa ii spui. Spune-i ca iti pare rau si ca nu merita sa fie suparat pentru o greseala pe care o regreti. Nu il mai minti.

12 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Il iubesti poate mai mult decat merita. Mie daca mi-ar spune persoana iubita ca sunt zero in fata lui, mi-ar da de gandit.Pleci la drum cu un mare handicap:iubesti pe cineva care este dominat de o gelozie nejustificata, iubesti pe cineva care nu te respecta.

| Anca a răspuns:

Sa-ti suni fostul si sa vorbesti cu el de fata cu actualul ca sa vada ca nu e nimic intre tine si cel din trecutul tau.

| monyk a răspuns:

Buna, dupa parerea mea, nu s-a comportant tcmai cum trebuie, tu nu ai facut nimic rau si e greseala lui, ca daca ar avea incredere in tine nu te-ar testa, in plus daca nu ai raspuns, nu inteleg ce e asa suparat, in plus cum sa iti zica ca tu esti zero in fata lui, nu e frumos din partea lui, tu nu ai gresit cu nimic, nu te considera vinovata, el e vinovat de vb sale si de neincrederea sa.succes.

| Jupiter a răspuns:

Intreaba-l pe el ce ar vrea sa faci ca sa-i demonstrezi ca iti pasa, daca nu te crede pur si simplu...

kratos
| kratos a răspuns:

Recastiga-l, spune-i ca il iubesti si arata-i asta!

| www a răspuns:

Nu intelg ce mare lucru nu i-ai spus. tu nici macar nu ai raspuns la telefon. Sa te controleze ca ce? Din toata treaba asta mi se pare ca tu esti cea care trebuia sa se supere. Ce e cu atatea crize de gelozie.

| abis a răspuns:

Paraseste-l tu pe el. Daca nu te iubeste suficient astfel incat sa aiba incredere in tine, daca te controleaza, este clar ca nu puteti avea o relatie normala si ca in final gelozia lui nejustificata te va face sa suferi mai mult decat vei suferi acum dandu-i papucii.

Ce idiotenie mai este si asta, sa te paraseasca daca te suna cineva?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca trebuie sa te mai gandesti.de ce te controleaza, el nu avea incredere de dinainte nu de acum, altfel nu te-ar fi sunat cu numar ascuns.nu asta e motivul, poate nu stie cum sa iti spuna ca nu mai vrea sa stati impreuna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca a procedat corect, sa te testeze. Este jignitor, iar pentru el, o nota ptoasta. Oricum, tu nu ai raspuns si trebuia sa se limiteze la asta. Daca ai fi raspuns, putea sa te acuze, ca ai facut-o si nu i-ai spus. Parerea mea este ca daca te muti cu el, nu vei avea zile usoare. Un barbat care spune femeii pe care pretinde ca o iubeste, ca este un zero, nu o respecta si locuind impreuna, se va purta mai urat. Parerea mea este ca tu sa fii cea care ataci. Sa ii spui cat de mare 0 este pentru ca s-a pretat la asa ceva, ca tu ai fost onesta si nu ai raspuns crezand ca e fostul si, ca esti dezamagita de comportamentul lui imatur, asa ca nu mai vrei sa te muti cu el. Ar fi o sansa sa se teama el ca te pierde si atunci puteti discuta conditiile in care puteti sa faceti pasul. Daca tu te simti vinovata si il rogi sa te ierte, plangi, ii faci declaratii, orgoliul lui este satisfacut, va crede ca are dreptate si te va umili si de acum inainte. Singura sansa este sa ataci tu, si atunci vei vedea daca se teme ca te pierde sau nu-l intereseaza, ci oricum vroia sa gaseasca motive ca sa nu va mutati, sau ca sa stii tu cine e "seful" Fii fata desteapta, nu accepta nici macar din dragoste sa fii umilita si mai mult, casatoria nu este "intrarea la stapan", deci capul sus si spune-i ca nu ai nevoie de unul ca el. Tine minte, cel mai puternic castiga!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu avea incredere de inainte.Ai tot dreptul sa fii jignita caci in primul rind tu nu ai raspuns decit unei jigniri. Spune-i asta.

| betty3 a răspuns:

Nu te lasa prada fii tare si lasa'l in pace ceva timp, nul baga in seama raspundei cu aceiasi moneda ca'i zero pentru tine s vezi cum se va simti, si nici s te gindesti s te muti cu el, ca atunci vei vedea daca te iubeste cu adevarat sau nu, totusi eu am parerea c el no iubit niciodata, dar sa iti zica c esti zero asta injosire totala, eu ii dadeam papucii din prima secunda, vezi si tu cum faci... dar iti zic c nu se merita sa iti pierzi fericirea cu un nenorocit care toata viata o sa te testeze .bafta

| alina_8303 explică:

Ideea e ca mi-a spus ca ma iarta daca ii arat ca imi pasa si fac ceva sa ma ierte. acum, nu stiu ce sa fac? idei?