| rozzy_8248 a întrebat:

Dragi prieteni, am o mare dilema si in acelasi timp o tristete in suflet.
Mi-am prins sotul aseara uitandu-se le femei dezbracate(femei simple si nu staruri porno), si cand am vrut sa vad la ce se uita a sters repede istoricul si mi-s spus ca nu s-a uitat la acele femei ci la ciorapii lor ca el are un fetis la asta. credeti-ma ca din ce am apucat sa vad multe nu aveau ciorapi.suntem casatoriti de apx 2 ani si facem destul de rar dragoste... dar el se uita la alte femei, cand eu incerc sa gasesc solutii pentru cuplu. orice sfat este binevenit.
O zi buna!

Răspuns Câştigător
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Faptul ca sotul tau se uita la asa ceva nu e nici o problema, nu e singurul barbat care face acest lucru si nu e de condamnat. O problema la voi este lipsa activitatii sexuale care spui ca este foarte rara. Ti-ai pus intrebarea din ce cauza? Nu e normal la varsta voastra sa va confruntati cu asemenea probleme. Daca nu esti atenta si nu iti aperi casnicia din toate puterile la un moment dat nu vei mai putea face nimic.Incepe sa se uite dupa alte femei, se vor gasi destui prieteni care sa ii faca cunostinta cu cineva care v-a sti cum sa il atraga si urmeaza inevitabilul.Incearca sa il recuceresti, fii mai feminina, mai lipicioasa, poti sa il pupi mai des, stai mai mult pe langa el te pricepi tu cu ce sa il atragi, doar esti femeie. Incearca sa il apropii de tine prin toate mijloacele, trebuie sa reusesti. Draga mea tine cont de sfaturile mele, sunt o femeie de 57 de ani, am 35 de ani de casnicie, 5 copii, stiu ce vorbesc, am o oarecare experienta de viata, am intalnit destule cazuri de genul asta.Eu ti-am dat sfaturile astea din tot sufletul, dar decizia este a ta.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mie nu mi se pare chiar atat de grav ca se uita la poze porno. Cred ca majoritatea barbatilor o fac. Nu de aici apar problemele voastre in cuplu, ele trebuie cautate in alta perte. Asta e un incident minor caruia nu ar trebui sa-i dai importanta (e de preferat sa nici nu il discuti cu sotul tau, fiindca e posibil sa va certati de la chestia asta si ar fi chiar pacat).

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Subscriu, confirm si intares tot ce ti-au spus deka colegele/ii mele/i!
Mai incearca eventual sa ii faci intr-o seara o mancare preferata, da-te cu un parfum fain, ia un vin rosu bun - sau o sampanie! - si apoi incearca sa faceti dragsoste, dar fara intrebari aiurea sau reprosuri, ok?!
Success!

| Barajag a răspuns:

Eu in momentul acela i-as fi prospus sa ne uitam amandoi, bucura-te ca doar se uitabig grinNu cred ca este ceva rau in a te uita la niste poze. Uitatul nu costa nici un ban.Nu vreau sa mi-o iei in nume de rau, dar asa sunt barbatii, da-i si lui putina libertate, daca il tracasezi asa in continuare, tu vei fi cea care pierde.Bafta!

| Hombre a răspuns:

Draga. Toti barbati se uita la asa ceva. Vezi ca la 2ani este cea mai subreda perioada in cuplu o spun si specialisti. Trebuie sa dispui de mare tact si rabdare daca vrei sa mergati ininte. evita plictisul fii mai vioaie imbracate mai provocator acasa. Atentie imbracate nu dezbracate ca asta o faci in patut.Machiaj discret si acasa nu numai cand esi pe strada. Chiar si capodul sa fie simplu, sobru dar sa te prinda. Cand esti acasa doar cu el fa economie de goliciune sa vada cat mai putin astfel ii starnesti placerea de a vedea mai mult Nu te mai miorlai in discutiile cu el si dale drumul in timpul consumari actului sexual. Evita daca nu-i place disutia despre fetele dezbracate (Era chiar mai bine sa le vedeti amandoi) pentru ca nu are nici o relevanta cu situatia voastra. Sa auzim de bine.

| remus a răspuns:

Am si eu o sugestie, nu-l urmari si sufoca, lasa-l sa se uite la asa ceva, toti ne uitam. cred ca mult mai grav si neplacut ar fi sa plece de acasa sa se uite in alte locatii. Daca vrei am un site care cred ca ar rezola problema, pot sa-l trimit pe privat? O seara minunata sa aveti!

| tuska a răspuns:

Nici eu nu cred ca i grav ca se uita la fete dezbracate. Ei, sunt barbati, tu nu te-ai uitat niciodata la un barbat dezbracat, macar in reviste, nu ai fost curioasa cum arata, altul? Nu cred ca ai motiv de ingrijorare asta. Poate faptul ca faceti dragoste rar ar trebui sa -ti puna semne de intrebare. DISCUTATI SI VEDETI CARE E MOTIVUL. Poate e obosit, sau monotonia care ucide tot! Ai grija!

| thegreenalien a răspuns:

Incearca sa-i oferi ceea ce ii lipseste, lucrurile de care are nevoie. O relatie, cu atat mai mult dupa casatorie nu poate fi intretinuta doar prin dependenta care s-a creat inte voi ( si aici ma refer la faptul ca probabil gatesti pentru el, speli, calci etc. ). Incearca sa readuci momentele trecute in prezent sinu lasa relatia sa se raceasca in timp. Poate lui ii era dor de ceea ce erai tu, de ceea ce vedea in tine. Incarca sa ii satisfaci nevoile pe plan sentimental si s-i arati ca ai ramas aceeasi. Nu lasa rutina sa intervina in viata voastra de cuplu si o noapte cu partenerul de viata, nu este o noapte pierduta, iar faptul ca au trecut 2 ani de la casatorie nu va impiedica sa aveti o viata sexuala activa. Sper ca ti-am putut fi de ajutor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic anormal atata timp cat nu devine obisnuinta sau mai mult.acum ca sti ce se intampla totul depinde de tine cum vor evolua lucrurile!