| simo78 a întrebat:

Salut.Deci nu stiu ce sa mai fac? Am o prietena foarte buna. Ne vedem zilnic, si totodata ne povestim orice.Ieri a fost la mine, era tare suparata pe sotul ei, imi spunea ca acum 2 seri a avut o cearta cu el din cauza ca acesta in loc sa marga in pat linga ea el statea pe internet.Mai precis pe hi5 si se uita la poze cu femei si spune ca nu e prima data de nu stiu cite luni el tot face lucrul, asta ba se uita la femei dezbracate ba la filme porno, si pe ea o deranjeaza foarte tare acest lucru.Sint impreuna de 1 jumate. Cind ea ia cerut explicatii pentru ca nu a mai rezistat si a explodat, acesta i-a spus ca pentru el nu e decit un mod de a se distra si ca el nu vede nimic rau in asta, ca nu lipseste de acasa si ca el o iubeste pe ea iar restul pentru el sint niste curve si ca ai place sa isi bata joc de ele. Ia spus sa stea linistita ca el este doar al ei si numai al ei. Ceea ce face el e doar o distractie.Acum eu nu stiu cum sa o linistesc ba chiar era hotarita sa plece. I-am spus sa stea cuminte si sa mai astepte sa reflecteze mai bine asupra situatiei.As vrea tare mult sa vad si parerile voastre pentru ca ea e convinsa ca el e intr-o continua cautare, ba chiar a ajuns sa regrete faptul ca sau casatorit, crede ca el sta cu ea doar asa ca sa nu fie singur, desi el este mereu atent cu ea si ai spune ca o iubeste si ca e foarte fericit ca a ntilnit o femeie cum e ea.Eu nu stiu ce sa mai fac. Cum sa o ajut sa treaca de situatia asta? Ea il iubeste enorm si sufera foarte mult.Va rog mult spuneti-va si voi parerile voastre.Va multumesc din suflet

Răspuns Câştigător
| anna01 a răspuns:

In loc sa se bucure ca sotul e sincer, acuza migrene pudibonde de virgina.Rau,mai bine s-ar uita impreuna sau s-ar uita si ea la masculi dotati ca pana la urma si aia fac parte din cadru pornografic, nu doar femei aratoase.Sa gaseasca partea... buna(la propriu) a ecranului!

7 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Cred ca pentru el prietena ta nu este de ajuns. dar eu nu sunt casatorit, nu stiu cit de relevant e ceea ce cred eu. poate ca daca m-as trezi si eu in fiecare zi linga aceeasi femeie, stiind ca asta ma asteapta tot restul vietii, doar a repetare a ceva cu care m-am obisnuit, poate as avea si eu nevoie sa-mi imaginez macar ceva diferit. dar atunci, ce rost ar fi avut sa ma casatoresc, sa ma condamn singur la asa ceva, daca nu sunt 100% sigur? poate ca el a ajuns sa regrete cu adevarat casatoria (ca multi altii dupa cite stiu, chiar daca aleg sa ramina casatoriti), sau se astepta la un mariaj mai deschis, in care ai voie sa te uiti dupa "alternative"? nu stiu, asta e doar opinia mea, dar nu cred ca e un semn bun pentru ei.

| Vizitiul a răspuns:

Spune-i sa apeleze la o procedura similara, iar pe urma sa astepte reactia sotului!

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Ar fi o chestiune daca ar avea puterea sa se aseze langa el si sa priveasca impreuna filmele porno. Ar creste adrenalina in 2.

In ceea ce priveste siturile gen hi5, poate ca e adevarat- la inceput nu este decat o distractie, se transforma ulterior in ceva mai mult pentru ca ba apare cineva mai interesant, ba te incita altcineva etc.

Daca timpul lor impreuna este afectat de virtualitate, poate ca ar trebui sa puna ea frana. Si sa ii aranjeze frumusel bagajele la usa.

Tu nu ai cum sa o ajuti: ea trebuie sa ajunga la propriile concluzii. Nu poti decat sa o asculti. Nu interveni cand vorbeste, las-o sa se racoreasca.

| anna01 a răspuns:

In loc sa se bucure ca sotul e sincer, acuza migrene pudibonde de virgina.Rau,mai bine s-ar uita impreuna si ea s-ar uita la masculi dotati ca pana la urma si aia fac parte din cadru pornografic, nu doar femei aratoase.Sa gaseasca partea... buna(la propriu)a ecranului!

| psihox a răspuns:

Ai avea curajul sa povestesti totul unui preot 20-30 minute?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate sotul ei are fantezii erotice naimplinite si se descarca in felul acesta.multi si multe cauta ceia ce nu au acasa in alta parte.al ei, cauta pe internet, inca e bine.sa aiba grija sa nu caute in alte paturi.asta depinde ea.trenuie sa-i ofere ceea ce-si doreste.

| Bejinariu_Anamaria_1976 a răspuns:

Pai nu stiu nu te baga